Başlangıç seviyesi gitar önerileri

Merhabalar, artık dinleyici olmaktan bir şeyler çalıyor olmaya geçmek istiyorum ancak gitar konusunda tamamen bilgisizim. Araştırmalarım sonucu beğendiğim çoğu tarz müziği humbucker manyetikli gitarlarla çalabileceğimi öğrendim. Sevdiğim gruplar arasında Muse, The strokes, Rammstein, Red hot chili peppers, Queens of the stone age, Interpol, Gary Moore ve bazı klasik rock grupları var. Bunların bazıları için single manyetik daha uyumlu olsa da o kaybı sorun etmem. Epiphone Les Paul Special VE, EPS EC-10, Ibanez GRX20 hoşuma giden denk geldiğim ve önerilen modellerden. Bunlar hakkında veya diğer gitarlar hakkında tavsiyelerinizi almak isterim. Biraz daha bilinçli şekilde bir yere gidip denemek istiyorum gitarları. İkinci el alabilirim, amfiyle beraber bütçem 4000 tl. Ek olarak birkaç merak ettiğim şey daha var. Bu bütçeye göre amfi ne önerebilirsiniz? Boston amfi alsam yetersiz kalır mı? Gitar konusundan da hiç anlamadığım için ikinci elden çekiniyorum biraz, beraber luthiere gitsek garantiye almış olur muyum?
Yardımcı olabilecek arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim.

Epiphone Special denemiştim. Başlangıç için makul bir tercih. Amfi olarak blackstar id core 10 bakabilirsin. Boston vb efektlere başlarken ihtiyacın olmaz ama hiç olmamasından iyidir.

Geri