BEHRİNGER UM2 U-Phoria ve Behringer ZB791 UMC22

Başlıkta yazdığım iki ses kartının arasında kaldım umc22 daha iyi biliyorum ama aralarında 10 Euro gibi bir fark var sizce değer mi bu farka çünkü cidden bütçem baya kısıtlı. Ses kartı mikrofon kablo alabilirim şuanda kulaklık bütçeye dahil edilmesi söz konusu değil malesef şuan için. Mikrofon olarak da Behringer C-1 düşünüyorum fiyatı yaklaşık 26 Euro o civarda alabileceğim daha iyi bir mikrofon varsa yazarsanız mutlu olurum. Bir de son sorum bu iki ses kartında da kondansatör mikrofon kullanabilirim değil mi?

ses kartım bozulunca, durumlar da iyi olmayınca o dönem umc22 almıştım sonra değiştiririm iyi bir şeyle diye. öyle kaldı. ev için yeterli olduğuna karar verdim ve kullanıyorum. kendi driverları asio4all kullanıyor, ve latency'den çok memnun kalmamıştım. ancak yine behringer'in xenyx mikserleri için yayınladığı driverlar bu cihaz ile uyumlu ve onun kendi asio driver'i var ve daha iyi netice veriyor bu cihazla. tek sorun o driverin tek kanal olması. benim için sorun değil iki enstrüman aynı anda kayıt yapmıyorum bu nedenle sorun olmadı. ama gitar vokal birlikte kayıt yapacaksanız aynı anda işinize yaramaz o zaman kendi driverini kullanacaksınız.

Maddi açıdan sorun yoksa steinberg UR22 çok daha iyi bir fiyat/performans ürünü bence ancak bütçe kısıtlıysa ve 48khz kayıt benim için yeterlidir diyorsanız tüm behringer ürünleri gibi verdiğiniz para kadar köfteyi size veriyor diyebilirim. Umc22'de phantom power var kondenser kullanabiliyorsunuz, diğer cihazı hiç bilmiyorum.

ses kartım bozulunca, durumlar da iyi olmayınca o dönem umc22 almıştım sonra değiştiririm iyi bir şeyle diye. öyle kaldı. ev için yeterli olduğuna karar verdim ve kullanıyorum. kendi driverları asio4all kullanıyor, ve latency'den çok memnun kalmamıştım. ancak yine behringer'in xenyx mikserleri için yayınladığı driverlar bu cihaz ile uyumlu ve onun kendi asio driver'i var ve daha iyi netice veriyor bu cihazla. tek sorun o driverin tek kanal olması. benim için sorun değil iki enstrüman aynı anda kayıt yapmıyorum bu nedenle sorun olmadı. ama gitar vokal birlikte kayıt yapacaksanız aynı anda işinize yaramaz o zaman kendi driverini kullanacaksınız.

Maddi açıdan sorun yoksa steinberg UR22 çok daha iyi bir fiyat/performans ürünü bence ancak bütçe kısıtlıysa ve 48khz kayıt benim için yeterlidir diyorsanız tüm behringer ürünleri gibi verdiğiniz para kadar köfteyi size veriyor diyebilirim. Umc22'de phantom power var kondenser kullanabiliyorsunuz, diğer cihazı hiç bilmiyorum.
yanıtınız için teşekkürler rahatsız etmiyorsam bir sorum daha olacak. Behringer U-Phoria umc202hd modelini buldum biraz daha araştırma yapınca kayıt vs. için iyi olduğunu söylüyorlar sizin bir fikriniz var mı bu ses kartıyla ilgili ? Steinberg UR22 fiyatını beni çok aşıyor, şuanda amazon.de araştırdığımda 100 Euro gibi bir fiyattan başlıyor, benim her şey için çıkabileceğim max. bütçe o kadar malesef.

192khz kayıt imkanı ile kağıt üzerinde çok daha iyi bir cihaz elbette ama kullanmadığım için bir şey diyemeyeceğim. benim ihtiyacım gitarı girip altyapıya çalabileceğim bir kart idi, en ucuzu da umc22 idi onu tercih ettim. siz derseniz ben iki kondenser gireceğim biriyle gitarı akustik kaydedip diğeri ile vokal yapıp kayıt alacağım. veya 48 khz yetmiyor bana en azından 96 khz olsun vs. diyorsanız köfte / ekmek denklemi her zaman geçerlidir bu işlerde. neticede alacağınız cihaz giriş seviye bir behringer. ve ses kartının kalitesini kayıt yapabildiği frekanstan ziyade A/D çeviricileri belirler. yani 44.1 khz çok kaliteli bir kart ile yaptığınız kayıt, bu cihazda 192 khz yaptığınız bir kayıttan daha iyi duyulabilir. çok takılmayın yani rakamlara.

Geri