Bend yaparken parmakların üst tele takılması

Merhaba yakın zamanda elektro gitar öğrenmeye başladım yamaha erg121c modelini 2. El olarak satın aldım bend çalışırken teli yukarı kaldırdığımda ve biraz vibrasyon uygulamaya çalıştığım her seferde parmağım üst tele ya takılıyor yada dokunuyor buna nasıl bir çözüm bulabilirim?

Şimdi sana bu sorunu çözecek bir video atabilirim ancak ileride başka sorunların olacak.

Başlangıç aşamasında 1e1 ders almak çok önemli. Gitar çalarken penayı nasıl tuttuğun, notaları gerçekten temiz çalman, gitar çalarken rahat olman kol kaslarının sıkı olmaması, gitarı tuttuğun pozisyon, yaptığın bendlerin yerinde olması, çalmak istediğin nota dışında başka notaların çalmaması yada farklı gürültülerin oluşmasını engellemek, ritim kaçırmadan çalmak....

Bu sorunlar internet üzerinden kendi kendine gitar öğrenen herkesin ortak sorunudur. Gitar öğrenme yolculuğun boyunca sürekli bu sorunları yaşayacaksın ve bu problemleri uzun süre boyunca fark etmeyeceksin. Fark ettiğinde de düzeltmen çok zor olacak. Çünkü çoktan yanlış bir kas hafızası oluşturmuş olacaksın.
Sana tavsiyem 4-5 kere ders al ve temel hareketleri iyi gitar çalan birinin nezaretinde pratik yap. İyi gitar çalmak istiyorsan ve kısa sürede iyi çalmak istiyorsan bu dediğimi yapman şart.

Geri