Bias Fx Sorunu

-Arkadaşlar bias fx'i niheyet kullanmaya başladım ancak şöyle bir sorunum başladı; cubasede açtıktan 1 dakika falan sonra beyaz ekran veriyor. biraz sonra siyah oluyor sonra tekrar beyaz oluyor falan ama düzelmiyor tekrar açana kadar. program çalışıyor ama düzeltmeler yapamıyorum kısaca. sorunu ne olabilir?
edit: bilgisayarı formatladım 64 bite çıkmak için. 64 bitte kurunca cubase okumadı 32 bitinide kuramıyorum 64 bit işletim sisteminde.

-Bununla birlikte programı cubasesiz açınca 0.7 saniyelik bir gecikme oluyor ama cubasede 0.1 falan oluyor yani oldukça düşük. bunun nedeni ne olabilir?

-Son olarak bir sorum daha olacak 🙂 Cubasede yaptığım projeyi program üzerinden dinlemeye çalıştığımda dinleyemiyorum. yani takıntılı saçma sapan sesler çıkartıyor. Projemi açtığım anda yüklediğim bir vstnin kanalı ben dinlemeye başlamadan tak tak sesler çıkartıyor ayrıca(SO3). Nedeni ne olabilir?

Ekipmanlarım: pc (i5 4200m, 2.5 ghz, 4 gb ram, 1 gb ekran kart, 64 bit işletim sistemi, windows 10), focusrite scarlet solo ses kartı, keystation mini 32 midi kalvye, hd 681 kulaklık.

Son düzenleme:
Ram az. bilgisayar i3-i5-i7 ? hangisi? 32 bit yerine 64bit işletim istemi çok çekirdekli işlemcilerden daha iyi performans almanızı sağlar.
Standalone kullandığınızda programın kendi üstünde samplerate ayarlarını ayarlayabiliyor olmanız gerek. Yanlız 0,1 latency pek mümkün değil. bit rate değerini 128 e falan düşürmedikçe. o da telefon kalitesi neredeyse 🙂

Ram az. bilgisayar i3-i5-i7 ? hangisi? 32 bit yerine 64bit işletim istemi çok çekirdekli işlemcilerden daha iyi performans almanızı sağlar.
Standalone kullandığınızda programın kendi üstünde samplerate ayarlarını ayarlayabiliyor olmanız gerek. Yanlız 0,1 latency pek mümkün değil. bit rate değerini 128 e falan düşürmedikçe. o da telefon kalitesi neredeyse 🙂

Hocam öncelikle cevap için teşekkürler. İ5 4200m işletim sistemim var. Latency cubase açıkken gitara vurduğum an ampliye bağlıymış gibi geliyor o yüzden 0.1 dedim. baya az demek istedim yani tam olarak kaç bilemiyorum. 8gb rame ve 64 bit işletim sistemine çıkarsam sorunlarım çözülür mü diyorsunuz?

Slaytanic hocam cubase açıkçası çok rahat kullanımı olan bir program ve çok alıştım. Diğer programları denemedim ancak bırakamam cubasei şu saniyeden sonra diye tahmin ediyorum. Deli gibi kanal/vst/effects kasmadığım sürece bir sıkıntı yok zaten. sorunlar saddece yukarıdakiler o yüzden crackli olduğu için olduğunu sanmıyorum.

Bias fx açıp 2 kanal kaydetmeye 4 gb fazla fazla yeter. İşletim sisteminin hali daha önemli. Bilgisayarda 70 daha crackli oyun yazılım ıvır zıvır varsa ve windowsun bir ayağı çukurdaysa o etkiler.

i5 cpu ve 4 ram bu kadarcık bir iş için yeter de artar bile. Arkadaşın dediği gibi işletim sisteminden kaynaklı bir şey olması çok mümkün. Saçma sapan bugların format sonraı düzendiğine çok şahit oldum windows altında çalışırken. Bunun haricinde kullanılan uygulamaların lisans durumları vb bir sürü faktör de var. Hepsini geçtim eski çalıştığım stüdyoda güncellemeleri tam olan lisanslı cubasein kaç kere çöktüğünü gördüm, yukarıda Reaper önerisinde bulunan arkadaşı dinlemenizde fayda var ileride Cubase ile çalışılan yerlerde kariyer derdiniz yoksa.

Geri