Blackstar ID Core V3

Blackstar'ın 3. Nesil ID Core amfileri piyasaya sunulmuş. Kabin ve mikrofon simülasyonu, canlı yayın yapabilme gibi kağıt üstünde fark yaratacak yenilikler var. Ayrıca insider yerine architect adında daha kullanışlı görünen bir software ile geliyor. Blackstarın kendi sitesinde v3 henüz görünmüyor ya da ben bulamadım. İngiltere'de 40 watt için 185, 10 watt için 120 sterlin fiyat biçilmiş.

Ben de bu konuyu açmaya gelmiştim 🙂

Insider programı uzun zamandır şikayet alıyordu, gözden de çıkarılmıştı yenisi geleceği için bugün resmi olarak yayınlamışlar. Beta testine katıldım, daha doğrusu katılmaya çalıştım ancak macbook'umda bir türlü çalıştıramadım yeni programı. Ama daha derli toplu ve modern görünüyor. Canlı yayın özelliğini de tam anlayamadım acaba pratikte nasıl olacak.

Bu ürün güncellemelerde canımı sıkan şey amfi modellemelerinde veya efekt kalitelerinde bir değişiklik / güncelleme yapılıp yapılmadığını belirtmemeleri. Örneğin şu anda v3'ün v2'den tek farkı kabin simülasyonu ve bu canlı yayın özelliği mi? Ses karakteristiğinde acaba değişiklik oldu mu?

Neyse yine de her türlü çok güzel aletler bence bu fiyatlara.

Dediğiniz gibi amfi modellemesi ve efektler hakkında ek bir bilgi yok. Muhtemelen onlar aynı kalacaktır. Ancak yeni gelen program ile efektler üzerinde daha ince ayar yapılabilecek gibi duruyor. Kabin ve mic simülasyonu olayı bildiğim kadarıyla kendi fiyat segmentinde olmayan bir özellik. Ayrıca power bank benzeri, haricen satılan bir cihaz ile de kullanılabiliyormuş. Portatif bir yapıya bürünmüş.

Son düzenleme:
Architect yazılımı mevcut tüm ID:Core ve Silverline modellerinde zaten kullanılabilir. Insider mevta oldu çoktan... yani amfiyi almadan da deneyebilirsiniz. Aman aman bir fark yok, görsel olarak iyileşmiş. Efektler vs aynı yine. Zar düğmesi ile rastgele ton yaratma oyuncağı var o hoş olmuş bir de sanırım daha düzgün preset'lere var eskisine göre. Onun dışında cihazda cabsim dışında işime yarayacak bir durum göremedim. Architect indirdim ama Silverline ile kullandığım için cabsim deneyemedim o sanırım v3'te var sadece. IR yüklenebiliorsa iyi ama sadece kendi içinde birkaç cabsim olacaksa o kadarı Yamaha THR II'lerde de var.

Dün Andertons video'su izledim 30 dk anlatmışlar. Architect aynen dediğim gibi diğer cihazlarda da çalışıyor ama tüm özellikleri için v3 lazım. Tonlar vs yenilenmiş, gürültü ile ilgili iyileştirmeler yapılmış (gerçi problemi yoktu v2'nin). Oldukça alınası bir cihaz olmuş. Direkt alınır ama v2 varsa onu sat bunu al para kaybı olacaksa düşünülür. Şu anda yaygın dağılım yok birkaç yabancı sitede sadece 20w gördüm. TR sınırlarına girmesi 6 ay filan sürer herhalde.
THR rekabeti ensesinde hissediyordur, THR-II muazzam bir cihaz ama v3 büyük hoparlörü ile belki öne geçebilir yeni haliyle. Tam rakip değiller aslında ama genelde hangisi olsun noktasında karşılaşıyorlar.

Architect yazılımı mevcut tüm ID:Core ve Silverline modellerinde zaten kullanılabilir. Insider mevta oldu çoktan... yani amfiyi almadan da deneyebilirsiniz. Aman aman bir fark yok, görsel olarak iyileşmiş. Efektler vs aynı yine. Zar düğmesi ile rastgele ton yaratma oyuncağı var o hoş olmuş bir de sanırım daha düzgün preset'lere var eskisine göre. Onun dışında cihazda cabsim dışında işime yarayacak bir durum göremedim. Architect indirdim ama Silverline ile kullandığım için cabsim deneyemedim o sanırım v3'te var sadece. IR yüklenebiliorsa iyi ama sadece kendi içinde birkaç cabsim olacaksa o kadarı Yamaha THR II'lerde de var.
Ben de ne yaparsam yapayım "No device connected." diyor ama aynı anda Insıdera girebiliyorum, sen böyle bir hatayla karşılaşmadın mı ?

Ben de ne yaparsam yapayım "No device connected." diyor ama aynı anda Insıdera girebiliyorum, sen böyle bir hatayla karşılaşmadın mı ?

Bazen diyor. Deneme yanılma yöntemi... yani önce programı aç sonra amfiyi aç, ya da önce amfiyi sonra programı vs ... bazen nedense görmediği oluyor nadiren.

Bende Macbbok var, windows aynı mı bilmiyorum ama Insider'ı tamamen silmiş kaldırmış olmak gerekiyor, bıdık dosyaları dahil, full uninstall yani.

Bazen diyor. Deneme yanılma yöntemi... yani önce programı aç sonra amfiyi aç, ya da önce amfiyi sonra programı vs ... bazen nedense görmediği oluyor nadiren.

Bende Macbbok var, windows aynı mı bilmiyorum ama Insider'ı tamamen silmiş kaldırmış olmak gerekiyor, bıdık dosyaları dahil, full uninstall yani.
Yaptım hespsini hala aynı hata, insidera tak diye gireken bunu görmüyor çok saçma ya

ID'ni factory reset yap. Sonra Insider'dan firmware update varsa onu yap. Sonra Architect ile dene. Aklıma başka bir şey gelmiyor. Gerisi bilgisayarın kaynaklı olabilir.

Dün Andertons video'su izledim 30 dk anlatmışlar. Architect aynen dediğim gibi diğer cihazlarda da çalışıyor ama tüm özellikleri için v3 lazım. Tonlar vs yenilenmiş, gürültü ile ilgili iyileştirmeler yapılmış (gerçi problemi yoktu v2'nin). Oldukça alınası bir cihaz olmuş. Direkt alınır ama v2 varsa onu sat bunu al para kaybı olacaksa düşünülür. Şu anda yaygın dağılım yok birkaç yabancı sitede sadece 20w gördüm. TR sınırlarına girmesi 6 ay filan sürer herhalde.
THR rekabeti ensesinde hissediyordur, THR-II muazzam bir cihaz ama v3 büyük hoparlörü ile belki öne geçebilir yeni haliyle. Tam rakip değiller aslında ama genelde hangisi olsun noktasında karşılaşıyorlar.
bugün birkaç müzik stüdyosu gezdim referans monitörü tamam ama amfi şart dedi.Ben yeni başladım monitörü satıp bu amfiyi alsam mantıklı mı? Daha kolay gibi geliyor en azından sanki bana

kusura bakma tüm günüm arastırmayla ve muzik stüdyosu gezmekle geçti kafam kalmadı hiç.Gitara yeni başladım sırf 2.5 senem ekipman alabilmekle geçti.İbanez rga42ex ve presonus eris e3.5 referans monitörüm var.Bugün birkaç müzik stüdyosu gezdim.Amfi almamın şart olduğunu söylediler.Daw,plugin işi çok zor geliyor bana sizce referans monitörünü satıp blackstar v3 amfi almak mantıklı mı
soru nedir?

ne dedin de ref mon tamam dediler sana?... durduk yerde neden monitör var elinde, anlamadım...

Son düzenleme:
En başta neden monitor aldın diye sormuyorum... olanı satıp başka şey almak hem mantıklı hem de değil... ne yapacağına bağlı.
Dursun ziyan etmeyeyim dersen ve ses kartın da varsa bedava veya ücretli plug-in veya bağımsız çalışan onlarca app var. Forumda arama yap...
Yok amfiye ikna oldum dersen de evet V3 mantıklı bir seçim olabilir. Bu işin öyle A veya B gibi bir cevabı yok.

Google'a ID:Core v3 manual yazıyorsun....

karşına çıkan pdf dosyasını okumaya başlıyorsun...

ve şu yazıyı görünce aha tamam diyorsun:

Factory Reset The default factory patches and settings can be restored to your amplifier at any time. Simply hold down the MOD, DLY and REV switches simultaneously, whilst switching on the amplifier. The voice LED will count down to indicate that a factory reset is imminent. If any of the MOD, DLY and REV switches are released before the Voice LEDs have switched off, then the operation is cancelled and the amplifier will remain unaffected. Finally, switch the amplifier power off to complete the process. When powered on, your amplifier will be restored to the factory default settings.

Geri