Boss Katana MK2 Head Nasıldır?

Merhaba, head olarak bu amfiyi almayı düşünüyordum bilgi sahibi olan arkadaşlar biraz bahsedebilir mi acaba? En çok heavy metal çaldığım için(genelde metallica, iron maiden) bu amfi istediğim tona çıkabilir mi merak ediyorum. Tabi ki bir Mesa Boogie olmasını bekleyemeyiz ama yaklaşması yeterli benim için🙂

Yaklaşmasına yaklaşır eğer ne yaptığını biliyorsan da... HEAD bu amfi, nereye takacan, kabin mi, FRFR mı, kulaklık mı? Asıl o belirleyecek neye benzeyeceğini.

Yaklaşmasına yaklaşır eğer ne yaptığını biliyorsan da... HEAD bu amfi, nereye takacan, kabin mi, FRFR mı, kulaklık mı? Asıl o belirleyecek neye benzeyeceğini.
Bu amfiyi elektronik kayıt için kullanmayı düşünüyordum zaten kendi pc uygulamasında kabin simülasyonu mevcutmuş eğer dışa vurmak istiyorsam sesi de ya monitörüme ya da varolan amfimin aux girişine bağlarım.

Sadece kayıt için ise neden solid-state bir kafa? Hani lambalı vs olsa bir karakteri var diyecem de.... Bunun parasıyla Neural DSP ile muazzam şeyler yapılabilir... neyse var herhalde bir bildiğin. Tone Central ile çok şey yapılabilir diyeyim. Mesa "gibi" de olur.

Sadece kayıt için ise neden solid-state bir kafa? Hani lambalı vs olsa bir karakteri var diyecem de.... Bunun parasıyla Neural DSP ile muazzam şeyler yapılabilir... neyse var herhalde bir bildiğin. Tone Central ile çok şey yapılabilir diyeyim. Mesa "gibi" de olur.
varolan ses kartım Neural DSP ile güzel ses çıkarmaz. Asıl amacım zaten ses kartımı satıp bu amfiyi almaktı

Sadece dijital kayıt için düşünüyorsanız aslında biraz anlamsız. ₺9000'e yakın bir fiyatı var bunun, o fiyata epey iyilerinden ses kartı alınır. Sırf gitar odaklıysa iş bir Axe I/O alıp yanında Amp Room gibi bir plugin almak çok daha iyi kayıt kalitesi getirecektir. Amp Room demem en iyi ses kalitesine sahip yazılımlardan olmasına rağmen kullanımı en kolay yazılımlardan olması.

Katana Head Mk2 fiyatına Amp Room + AXE I/O Solo + referans monitör alınır.

Sadece dijital kayıt için düşünüyorsanız aslında biraz anlamsız. ₺9000'e yakın bir fiyatı var bunun, o fiyata epey iyilerinden ses kartı alınır. Sırf gitar odaklıysa iş bir Axe I/O alıp yanında Amp Room gibi bir plugin almak çok daha iyi kayıt kalitesi getirecektir. Amp Room demem en iyi ses kalitesine sahip yazılımlardan olmasına rağmen kullanımı en kolay yazılımlardan olması.

Türkiyeden almayacağım için 370 dolar gibi bir fiyat gayet uygun aslında bütçem için

Siz ses kartı kullanırken çıkışları referans monitörden mi alıyorsunuz?

Geri