Boston At 15 Superblues Hakkında bilgisizlik

Selam arkadaşlar , almak üzere olduğum bi amfi ama hakkında pek bilgi sahibi değilim , Blues Junior Klonu diyorlar bende 5W olanı var gerçekten keyifli, bir tık büyütüp bu işleti kapatmak istiyorum aradım taradım ne bir video ne de bir açıklama var bunun hakkında bilenler aydınlatırsa çok sevinirim , lamba vs değiştirmeye gerek olur mu? Speaker olarak Celestion 10' varmış bende Jensen mevcut onunla değişeceğim uzun vade kullanmayı düşündüğüm hobilik bir amfi olacak.

Fotoğraf temsilidir

Dosyalar

• IMG_3007.webp
    IMG_3007.webp
    202.6 KB · Gösterim: 19
@bluesyboy bu amfiyi kullanmıştı diye hatırlıyorum.
Doğrudur kullandım, hatta elden çıkardığım için de pişman oldum diyebilirim. Ama do re nin bu ampliyi depolama sorunlarından dolayı bir çok insan şikayette bulundu. Benimki mesela pas içerisindeydi. İade etmek istemediğim için tamamen söküp paslarını gidermiş, havalandırmıştım. Eğer temiz bir tane denk gelirse keyifli ucuza blues junior tadında bir ampli.

Doğrudur kullandım, hatta elden çıkardığım için de pişman oldum diyebilirim. Ama do re nin bu ampliyi depolama sorunlarından dolayı bir çok insan şikayette bulundu. Benimki mesela pas içerisindeydi. İade etmek istemediğim için tamamen söküp paslarını gidermiş, havalandırmıştım. Eğer temiz bir tane denk gelirse keyifli ucuza blues junior tadında bir ampli.
Hocam selamlar teşekkür ederim bilgilendirme için , bu üstündeki ayarlardan çok 2 girişi var biri guitar biri accordion şeklinde bu accordion olayını çözemedim bir de reverb yazmıyor bu 5 potans üstünde

Hocam selamlar teşekkür ederim bilgilendirme için , bu üstündeki ayarlardan çok 2 girişi var biri guitar biri accordion şeklinde bu accordion olayını çözemedim bir de reverb yazmıyor bu 5 potans üstünde

Ben genelde gitar girişinden çaldım.
Girişlerin farklı db ile çıkış vermeleri. Accordion yazanın çıkışı atıyorum -5 veya -6 db gibi daha az olabilir. Aynı anda 2 enstrüman bağlanabilir mi denemedim.

Boston At-15 yani namı değer superblues larda ön kontrol panelindeki yazılar 2 ayrı model şeklinde gelmiş. Benimkinde reverb yazarken arkadaşımın aldığında sanırım dimension yazıyordu. Aslında aynı. En sondaki ayar ona ait. Reverb dijital değil. Spring yani yaylı reverb.

Ben genelde gitar girişinden çaldım.
Girişlerin farklı db ile çıkış vermeleri. Accordion yazanın çıkışı atıyorum -5 veya -6 db gibi daha az olabilir. Aynı anda 2 enstrüman bağlanabilir mi denemedim.

Boston At-15 yani namı değer superblues larda ön kontrol panelindeki yazılar 2 ayrı model şeklinde gelmiş. Benimkinde reverb yazarken arkadaşımın aldığında sanırım dimension yazıyordu. Aslında aynı. En sondaki ayar ona ait. Reverb dijital değil. Spring yani yaylı reverb.
Teşekkürler hocam , peki lamba değişikliği dramatik farklar yaratır mı , bu amfileri açarken özellikle bu modelde humm ve yankı sesi problemi
olduğunuda duydum reverbini kullanmayı düşünmüyorum o kadar blues junior klonuymuş ki reverbte bir çok kullanıcıda arıza vermiş 😅

Teşekkürler hocam , peki lamba değişikliği dramatik farklar yaratır mı , bu amfileri açarken özellikle bu modelde humm ve yankı sesi problemi
olduğunuda duydum reverbini kullanmayı düşünmüyorum o kadar blues junior klonuymuş ki reverbte bir çok kullanıcıda arıza vermiş 😅

Bence üzerinde gelen lambalarda bir sorun yoksa (sesin az çıkması, çıkmaması, gürültü veya echo gibi) kullanın o şekilde derim. O farkı hissedecek kulaklara sahipseniz ayrı tabi 🙂
Reverb bende de sorunlu idi. Reverbi 11'in üzerine çıkardığımda sonsuz ve sonunda sesi kısmama neden olan bir echoya neden oluyordu. Ben de reverb tankını çıkarıp kontrol ettim. Ampliye sabitlenen vida sayısı 4 iken 2 si vardı sadece. Onları vidaladım ayrıca vida ile tankın arasına silikon conta ekledim titreşimi azaltmak için. Reverb tank echo ve hum ile ilgili youtube da epeyce video var göz atabilirsiniz.

Geri