Bu çizik ileride büyür mu?

Sapın arkasında ele takılmayan pürüzssüz çizik gibi bir şey var. Bu kullanıma etki eder mi? ve ya ileride büyüyüp çatlar mı?
8A15616C-8BBB-4A18-9AA0-1DA65AFB9FAD (2).webp

IMG_0174.webp

Tahminimce ağaçta havaya veya başka sebeplere bağlı olarak eğilme genleşme gibi bir değişim olmuş o da o kısmındaki hafif budaklı yapıda mikro düzeyde çatlaklara sebep olmuş üzerindeki kaplama vernikte de böyle bir görüntü oluşmuş. Bence en fazla böyle kalır yine de instagram'dan bir kaç luthiere fotoğraf gönderip sorabilirsin onlar daha doğru teşhis koyar. Mesela bu arkadaş yardımcı olur diye düşünüyorum: https://www.instagram.com/brikenguitars/

fotoğraftan yanlış görmüşüm benim hatam, eğer sıfır aldıysanız böyle durumlarda mağazalar ürünü değiştirebiliyor.
Değişim yaptılar zaten. 2. gelen gitarın da truss rod demiri gitarı sallayınca bir yere çarpıyor ve demir sesi çıkarıyordu ve Re telinin 6. perdesini tınlatınca o demir çubuk rezonansa giriyordu. Zor bela bu gitarı yolladım ama henüz değişim kabul etmediler inceleme yapıp ona göre durumu değerlendireceklermiş. 1. Gitarda da böyle sorunlarr yoktu ama sapın arkasında öyle bir şey vardı.

Değişim yaptılar zaten. 2. gelen gitarın da truss rod demiri gitarı sallayınca bir yere çarpıyor ve demir sesi çıkarıyordu ve Re telinin 6. perdesini tınlatınca o demir çubuk rezonansa giriyordu. Zor bela bu gitarı yolladım ama henüz değişim kabul etmediler inceleme yapıp ona göre durumu değerlendireceklermiş. 1. Gitarda da böyle sorunlarr yoktu ama sapın arkasında öyle bir şey vardı.
sıkıntılı bir model galiba, modeli nedir?

Geri