Bu devirde güzel ses kartı

Hep bakıyorum forumlarda falan sololar 2i2ler umc22ler hep 2015 2016 girişli yazılar var. İlk kez ses kartı alacağım ama çok mu eski kalırlar? Anlamam da benim işimi görsün yeter ama acaba biraz eskide kalmış olabilirler mi?

ev kullanımı için

ya da

UA ses kartları ve ardındaki yazılım desteği ile bence tartışmasız lider.

Behringer UMC22'den gayet memnunum. Arkadaşım da Focusrite solo kullanıyor o da memnun. Anladığım kadarıyla ileri seviyelerde kayıt vs işiniz yoksa ses kartı iş görüyor her türlü. Referans monitör çok daha büyük etki yapıyor.

Yukarıda yazılan UA, SSL ve Audient iyidir. Biraz daha ekonomik olsun derseniz Focusrite ve Presonus iyidir. Daha da ekonomik olsun derseniz Behringer'e de bakabilirsiniz ama ben en azından Focusrite ve Presonus tavsiye ederim. Bütçeniz varsa SSL, US ve Audient'e de bakabilirsiniz. Fakat tercihiniz Focusrite olursa Gen3 ya da Gen 4 tercih etmeye özen göstermenizi öneririm.

Hep bakıyorum forumlarda falan sololar 2i2ler umc22ler hep 2015 2016 girişli yazılar var. İlk kez ses kartı alacağım ama çok mu eski kalırlar? Anlamam da benim işimi görsün yeter ama acaba biraz eskide kalmış olabilirler mi?
uad volt lar şahane, en az girişli en uygun fiyatlısı da gitar çalmaya, kayıt yapmaya yeter...çok kanallı büyük mix projelerine girilmeyecekse daha yüksek bir kart almaya pek gerek yok bence...eskiden yani 8-10 yıl önce preamp ve ad/da çevirici kalitesi giriş seviye kartlarla uad/Rme tarzı kartlar arasında çok fark ediyordu bu da amp simlerden aldığımız verimi çok etkiliyordu, mesela ola videosu izliyorsun patır kütür geliyor diyelim amplitube 3-4 revalver vb. demosunu indiriyorsun alakası yok hiç benzemiyordu sonradan tabi uyandım ben adamın kartı büyük değişken...şu anda bu fark o fiyatlara çıkacak kadar değil bence...

Oraya buraya giderken ufak olsun, case'e sığsın diye iRig USB aldım.
24bit / 48khz Hi-Z enstrüman girişi var.
IK Multimedia IP-IRIG-USB-IN - iRig USB Ses Kartı Fiyatı, Özellikleri |  ZUHAL - Dünyanın En İyi Müzik Mağazası Tasarımı Ödülü 2024

Elimde hem UMC202HD hem de Scarlett Solo Gen 4 var. İkisini de rafa kaldırdım.
Kullanıma göre değişir tabi.

Oraya buraya giderken ufak olsun, case'e sığsın diye iRig USB aldım.
24bit / 48khz Hi-Z enstrüman girişi var.
IK Multimedia IP-IRIG-USB-IN - iRig USB Ses Kartı Fiyatı, Özellikleri |  ZUHAL - Dünyanın En İyi Müzik Mağazası Tasarımı Ödülü 2024

Elimde hem UMC202HD hem de Scarlett Solo Gen 4 var. İkisini de rafa kaldırdım.
Kullanıma göre değişir tabi.
Bunun çıkışını blackstar idcore 10 v4'e gönderebilir miyim sence? Idcore monitör olarak kullanılır mı ya da?

Amaç yazlığa tek gitar götüreceğim için Macbook Air de neural dsp açıp transpose özelliğini kullanabilmek...geçen yıl kulaklıkla sıcaktan çalamadım idcore o nedenle önemli...fikir yazarsan çok sevinirim 🤟

Bunun çıkışını blackstar idcore 10 v4'e gönderebilir miyim sence? Idcore monitör olarak kullanılır mı ya da?

Amaç yazlığa tek gitar götüreceğim için Macbook Air de neural dsp açıp transpose özelliğini kullanabilmek...geçen yıl kulaklıkla sıcaktan çalamadım idcore o nedenle önemli...fikir yazarsan çok sevinirim 🤟
Gönderilir tabi. Zaten iki çıkış var, biri amfi biri de kulaklık. Ama ses mono olur.
Bir de ID Core üstünde ses kartı var. Direkt olarak onu hem ses kartı hem monitör olarak kullanamıyor musun?

Gönderilir tabi. Zaten iki çıkış var, biri amfi biri de kulaklık. Ama ses mono olur.
Bir de ID Core üstünde ses kartı var. Direkt olarak onu hem ses kartı hem monitör olarak kullanamıyor musun?
Az önce denedim idcore un kendi sesini kapatamıyorum...büyük ihtimal irig usb alacağım aklıma yattı...o ara kablodan da almak lazım iki ucu ufak...tekrar teşekkür uygun ve laptopla rahat gezdirilebiliecek bir alet hoşuma gitti...

Hangi "kendi" sesini kapatamıyorsun? Bir de hangi ara kablodan lazım? iRig'de amfi için 1/4" jack çıkışı var.

Ama tavsiye ederim bir dünya programın da giriş seviyesinde koduyla beraber geliyor. Bir de MBA ile çok güzel çalışıyor.
Zaten Core Audio'nun gözünü seveyim.
Hatta bazen kulaklık takmak istemediğimde çıkışı direkt MBA'nın entegre hoparlörlerinden veriyorum. Ses çok zayıf oluyor tabi ama latency yok.

Hangi "kendi" sesini kapatamıyorsun? Bir de hangi ara kablodan lazım? iRig'de amfi için 1/4" jack çıkışı var.

Ama tavsiye ederim bir dünya programın da giriş seviyesinde koduyla beraber geliyor. Bir de MBA ile çok güzel çalışıyor.
Zaten Core Audio'nun gözünü seveyim.
Hatta bazen kulaklık takmak istemediğimde çıkışı direkt MBA'nın entegre hoparlörlerinden veriyorum. Ses çok zayıf oluyor tabi ama latency yok.
Şöyle idcore ses kartı olarak mac e bağlanıyor, müzik vb çalınca da amfiden duyuluyor ama amp sim kullanamıyosun idcore ile çalabiliyosun sadece, ben idcore un amfi olma özelliğini kapatamadım araştırdım ama bulamadım yolu varsa da ben henüz yapamıyorum...

kendim cover vb genelde standard tuning kullanıyorum ama ayrıca yeni bir beste grubuna girdim tüm parçalar re standart, yazlıkta o parçalara da çalışmam lazım ikisini bir arada yapacak bir çözüm arıyorum...grubun parçaları garagebandde mi ye çektim ama pek tat vermedi 🙂

10 yıldır macbook air kullanıyorum bu 3. macbook air im ama müzik için hep pc kullandım ilk defa m1 çiple ses kartımı bağladım core audio nedir araştıracağım hemen...yazılım çok ihtiyacım yok aslında tonex vb kurmam büyük ihtimalle...tekrar teşekkür !!!

Seyahat için en güzeli Mooer Prime P2 cep procesorü, interface görevi de görüyor, ama bilgisayara hiç gerek yok, tak çalıştır, cep telefonu ile de tüm özelliklerini ayrıntılı olarak kontrol etmek mümkün. Gerekli gereksiz tüm tonlar, pedallar, efektler içinde, drum machine, looper falan da cabası.

Şöyle idcore ses kartı olarak mac e bağlanıyor, müzik vb çalınca da amfiden duyuluyor ama amp sim kullanamıyosun idcore ile çalabiliyosun sadece, ben idcore un amfi olma özelliğini kapatamadım araştırdım ama bulamadım yolu varsa da ben henüz yapamıyorum...

kendim cover vb genelde standard tuning kullanıyorum ama ayrıca yeni bir beste grubuna girdim tüm parçalar re standart, yazlıkta o parçalara da çalışmam lazım ikisini bir arada yapacak bir çözüm arıyorum...grubun parçaları garagebandde mi ye çektim ama pek tat vermedi 🙂

10 yıldır macbook air kullanıyorum bu 3. macbook air im ama müzik için hep pc kullandım ilk defa m1 çiple ses kartımı bağladım core audio nedir araştıracağım hemen...yazılım çok ihtiyacım yok aslında tonex vb kurmam büyük ihtimalle...tekrar teşekkür !!!
Anladım şimdi. Amfinin kendisi cab olduğu için cab sim kullanamıyorsun. 👍
iRig güzel cihaz. Input zayıf değil, gürültü yok. Gain ayarı yerinde.
Daha farklı modelleri de var bakmanı tavsiye ederim. Ben sadece gitar için olanı aldım.

Core Audio, Intel bazlı macbook'ların ses sürücüsü. Yıllarca kullandın 🙂
M1'de başka bişey varmış. Ben daha M1'e geçmedim. Bendeki hala eskimedi ki...

Geri