Bu Fender orijinal mi

Selamlar gitarımı 2. El olarak ünlü bir mağazadan aldım fakat sonuçta 10 sene kullanılmış bir gitar, gövdesi bayağı hafif acaba ağaçları orijinal mi yani siz tecrübeli abilerim kardeşlerim bi bakabilir mi..

gitar vintage 52 reusse bu arada

Seri no bu modelde saddlede yazıyor ve sitede çıkıyor ama gövdeyi değişip saddleyi geri takmış olabilirler gibi içime bir şüphe düştü

Dosyalar

• IMG_9506.webp
    IMG_9506.webp
    1.3 MB · Gösterim: 79
  • IMG_9507.webp
    IMG_9507.webp
    2.3 MB · Gösterim: 72
  • IMG_9508.webp
    IMG_9508.webp
    2 MB · Gösterim: 70
  • IMG_9510.webp
    IMG_9510.webp
    1.1 MB · Gösterim: 70
Placencia, fender merkezine yakın kasabalardan biri. Gövde, sap bağlantı yerinden diş budak gibi duruyor, genelde diş budak ağır olur ama komik derecede hafif diş budaklarda gördüm. Marka kısmını da çekip atar mısınız

Bana sap ve govde olmasi gerektigi gibi gozukuyor. Yani orijinal 52 reissue oldugunu dusunuyorum. Koprunun ustten bir fotosunu cekebilir misiniz? Orada yazan seri numarasi (ve yapim yili) sap cebindeki ve sapta yazan yapim yili ile ayni mi?

Placencia sapi yapan Fender calisaninin soyadidir. O bolgede yasayan bir cok Meksika'li yada Latin Amerika kokenli insan var...

Koprunun ustten bir fotosunu cekebilir misiniz? Orada yazan seri numarasi (ve yapim yili) sap cebindeki ve sapta yazan yapim yili ile ayni mi?
Genel olarak sap ve gövde farklı üretim tarihine sahip olabilir, daha önceleri bener olaylarla karşılaştım.
Placencia sapi yapan Fender calisaninin soyadidir. O bolgede yasayan bir cok Meksika'li yada Latin Amerika kokenli insan var...
Custom Shoplar hariç genelde üreten adamın imzası olmaz yapıldığı bölge adı yer alır.

2013 yapimi (seri numarasi V13XXXX) gitariniz bu da sap cebinde yazan (okuyabildigim kadariyla) "August 22 2013" damgasi ile uyumlu. Bir de sapin govdeye oturdugu uc kisminda bir tarih olmasi lazim onun da yil olarak (genel kural olarak) ayni olmasi gerekiyor (bunun istisnalari cok seyrek olabiliyor).

Placencia gitarin sapini yapan ya da kontrol eden Fender calisaninin (buyuk ihtimal Meksika ya da Latin Amerika kokenli bir usta) soyadi. Fender'de bu sekilde oluyor. Yapildigi bolge ile ilgisi yok. (Gitariniz 2013 model US yapimi American Vintage serisinden).

Son düzenleme:
2013 yapimi (seri numarasi V13XXXX) gitariniz bu da sap cebinde yazan (okuyabildigim kadariyla) "August 22 2013" damgasi ile uyumlu. Bir de sapin govdeye oturdugu uc kisminda bir tarih olmasi lazim onun da yil olarak (genel kural olarak) ayni olmasi gerekiyor (bunun istisnalari cok seyrek olabiliyor).

Placencia gitarin sapini yapan Fender ustasinin (buyuk ihtimal Meksika ya da Latin Amerika kokenli bir usta) soyadi. Fender'de bu sekilde oluyor. Yapildigi bolge ile ilgisi yok. (Gitariniz 2013 model US yapimi American Vintage serisinden).

Burada da zamanında mavrası dönmüş konunun topluklu ayakkabına kadar birçok işte çalıştı o zaman placencia abimiz. Standart üretimlerde bölge adı yazar "so-cal" gibi bir çok usa menşeili gitarda olduğu gibi.

Ingilizce biliyorsaniz "Placencia"nin California, USA fabrikasinda calisan bir Fender ustasi oldugu belirtilmis. Baska bir cok Fender American Vintage modelde de bu ustanin damgasi var:

Burada da "Placencia"nin damgasi olan baska bir Fender (American Special) gitarin fotosu var:

Son düzenleme:
Ingilizce biliyorsaniz "Placencia"nin California, USA fabrikasinda calisan bir Fender ustasi oldugu belirtilmis. Baska bir cok Fender American Vintage modelde de bu ustanin damgasi var:

Burada da "Placencia"nin damgasi olan baska bir Fender (American Special) gitarin fotosu var:

İlerleri okuyun inglizce bilme konusuna girersek ne sen ne ben çıkabiliriz, siz mutlu olduğunuz gibi plancencia yi usta olarak düşünmeye devam edebilirsiniz charvel so cal larıda so-cal diye usta üretiyor zaten yada san dimas ları da san dimas adlı ispanyol yapıyor ve inanır mısın hepsi bir adam

Placencia gitarin sapini yapan ya da kontrol eden Fender calisaninin (buyuk ihtimal Meksika ya da Latin Amerika kokenli bir usta) soyadi. Fender'de bu sekilde oluyor. Yapildigi bolge ile ilgisi yok. (Gitariniz 2013 model US yapimi American Vintage serisinden).
Dikkat ederseniz Fender'de bu sekilde oldugunu yazdim yukarda. Baska markalardan bahsetmiyorum; konu da o degil zaten.

İlerleri okuyun inglizce bilme konusuna girersek ne sen ne ben çıkabiliriz, siz mutlu olduğunuz gibi plancencia yi usta olarak düşünmeye devam edebilirsiniz charvel so cal larıda so-cal diye usta üretiyor zaten yada san dimas ları da san dimas adlı ispanyol yapıyor ve inanır mısın hepsi bir adam
Sizin mantiginizla "Placencia" bu Fender gitarin yapim yeri olduguna gore bunlarin hepsinde "Placencia" yazmasi lazim ama ufak bir arama ile bir cok farkli isim gorebilirsiniz Fender'lerin saplarinda:

(Not: Custom Shop olmayan Amerikan Fender'ler Fender'in Corona, California fabrikasinda uretiliyor).

Geri