Bu gitar alınır mı ?

Malzemeden çalmak ne demek… betona su basan inşaat firması mı bu? Bulduğun her ilanı kulaktan dolma bilgi ve yorumlarla buraya atmana gerek yok, ne alman gerek temel kavramları araştırırsan daha doğru tercihler yaparsın. Buraya 75 ilan at, 75 yorum alırsın… cevap yazanların bu konuda tecrübeli ve yetkin olduklarını anlayabilecek misin? Üstte yazanlar için demiyorum, yağmur gibi ilan paylaşıp o mu bu dersen Satriani bile doğru yönlendiremez seni….

Malzemeden çalmak ne demek… betona su basan inşaat firması mı bu? Bulduğun her ilanı kulaktan dolma bilgi ve yorumlarla buraya atmana gerek yok, ne alman gerek temel kavramları araştırırsan daha doğru tercihler yaparsın. Buraya 75 ilan at, 75 yorum alırsın… cevap yazanların bu konuda tecrübeli ve yetkin olduklarını anlayabilecek misin? Üstte yazanlar için demiyorum, yağmur gibi ilan paylaşıp o mu bu dersen Satriani bile doğru yönlendiremez seni….
Hocam seni her yorumda görüyorum Lütfen benim postuma yorum yapma. Kimse gitara başlamasın diye uğraşıyorsun sanırım.

İnsanlar kötü şeyler alıp ta gitardan müzikten soğuma diye uğraşıyor. Adam 2005 yılında foruma üye olmuş, bilgisini deneyimini paylaşıyor seninle, bu tutum hiç hoş değil.
Bilgisinden ve deneyiminden asla şüphem yok ama yeni başlayan postlarına baktığım zaman sürekli ters ters cevaplar veriyor. Bende bilgim olmadığı için ve kötü bir gitar almamak için soru soruyorum.

Gerçekten derdini anlatarak soru soran yeni başlayan post'larına da bakalım kaçına paragraf boyu cevap yazmaya üşenmemişim.
Sana güneşi gösteriyorum sen parmağıma bakıyorsun... kötü gitar almaman için temel kavramları ve doğru alışverişin checklist'ini öğren diyorum zaten... buraya bulduğun her sahibinden ilanını atarak olmaz bu. Öğrendiklerimin yarısını bu forumda öğrendim ama sorarak değil yazılmışları okuyarak. Sonra soracak çok az şey kalıyor öyle yapınca.
Neyse başka diyeceğim yok. İyi araştırmalar, gidip viskimi koyup röpteşambrımı giyip yeni başlayan tersleme saatim geldi.... hadi çav.

Gerçekten derdini anlatarak soru soran yeni başlayan post'larına da bakalım kaçına paragraf boyu cevap yazmaya üşenmemişim.
Sana güneşi gösteriyorum sen parmağıma bakıyorsun... kötü gitar almaman için temel kavramları ve doğru alışverişin checklist'ini öğren diyorum zaten... buraya bulduğun her sahibinden ilanını atarak olmaz bu. Öğrendiklerimin yarısını bu forumda öğrendim ama sorarak değil yazılmışları okuyarak. Sonra soracak çok az şey kalıyor öyle yapınca.
Neyse başka diyeceğim yok. İyi araştırmalar, gidip viskimi koyup röpteşambrımı giyip yeni başlayan tersleme saatim geldi.... hadi çav.
Ok bende gidip takozu alıyım en kötü camın önüne koyarım kapanmasın diye.

Elden çıkarması dünyanın en zor gitarları olan cortları neden öneriyorsunuz iyi diye insanlara. İyi başlangıç gitarı demek tarzını fark edince aldığına pişman olup değerinde hızlıca elden çıkarılabilecek gitar demek. 5000 liralık gitarlar neden takoz mu değil mi diye konuşuluyor? Hepsi takoz bu gitarların, hiçbiri rockstar yaptırmayacak. Marka model değeri olan takoz alıp geçeceksiniz çok kolay karar vermesi. En az sorun çıkarma ihtimali olan gitarların önerilmesi gerekirken cort yazısı bile korozyona uğramış metal aksamı çürümüş gitar linki atıyorsunuz, yaşlanan alt model gitarların sorun çıkarma ihtimali çok yüksek, yeni alacak kişiler almayın başlangıçta eski gitar.

Son düzenleme:
Bilgisinden ve deneyiminden asla şüphem yok ama yeni başlayan postlarına baktığım zaman sürekli ters ters cevaplar veriyor. Bende bilgim olmadığı için ve kötü bir gitar almamak için soru soruyorum.

Arkadaş merhaba, sana tecrübe kaynaklı bir bilgi de ben vermek istiyorum. Hoşuna gider veya gitmez, orasını bilemem.

Senin bütçen 4000-6000 tl arasıysa ve bu postun altına yüzlerce farklı mesajda yüzlerde farklı gitar önerisi de gelse alacağın gitarın kalitesi değişmeyecek, buna emin olabilirsin. Gitar çalmak istiyorsan bu fiyat bandında bu kadar küçük detaylarla uğraşman sadece vakit kaybettiriyor sana. Cort g254 de aynı, kramer baretta da aynı, ibanez grx de aynı, squier vıttırı zıttırı da aynı.

Benim sana tavsiyem detaylarda boğulmak yerine bir gitar seçip çalmaya çalışmaua başlaman.

Geri