Bu gitar alınır mı

Yapısal bir sorunu yoksa alınır, alırken bir luthiyeye götürün, onay verirse tellerini değiştirip bakım-ayar yaptırıp teslim alırsınız.

Bu arada luthiere dediğiniz insanlar bunu meslek olarak yapıyor... yani her eline gitar alan gidip abi bunu alayım mı derse ver bakayım bir elden geçirelim diyen bedava tekke dedesi değil bunlar.
Hani bilin de sonra çok kişi sitem ediyor burada vay efendim bir bakmaya xxx lira istedi, iki ayar çekmeye xxx lira istedi diye...

Hangi şehirde olduğunuzu bilmeden nasıl yanıt vereyim? Ankara'daysanız Sarp Yılmaz Özatalay'a götürebilirsiniz, diğer şehirler için başka arkadaşlar öneride bulunurlar.
Zaten almaya karar verirsen gitarı luthiyere bırakma şartıyla götür demek istemiştim. Tel değişimi+bakım+sap-entonasyon ayarı gibi bir paket şu anda 1000 TL civarı bir para tutar. Gitarı götürüp fikir alıp, ooo çok pahalıymış diyip çıkmak çok çirkin olur.

Bu arada luthiere dediğiniz insanlar bunu meslek olarak yapıyor... yani her eline gitar alan gidip abi bunu alayım mı derse ver bakayım bir elden geçirelim diyen bedava tekke dedesi değil bunlar.
Hani bilin de sonra çok kişi sitem ediyor burada vay efendim bir bakmaya xxx lira istedi, iki ayar çekmeye xxx lira istedi diye...
illaki para isteyecek, bunun bilincindeyim 🙂

Merhaba kardeşim, aynı gitarın aynı dönem üretilmiş farklı bir modeli var bende (kramer vt-211s 2009-10) aldığım adam 2. Sahibiydi gitar biraz ağır akor tuttuğuna bin şahit ister desem yeridir. Ha manyeyikleri ve görünüşü güzeldir amenna da bir süre sonra benim gibi gitara söversin yinede tercih senin unutma bu sadece bir öneri.

Geri