Bu iki mikrofon karşılaştırması için fikirleriniz nelerdir?

Şu an home stüdyom da maudio nova mikrofon kullanıyorum ama mikrofon olarak rode nt1a ya geçmeyi düşünüyorum
Rod nt1a mikrofon hakkında düşünceleriniz nelerdir.

benim nt1a konusunda düşüncelerim çok valid sayılmaz. kayıtlarda araba sesi, köpek havlaması falan vardır allah bilir, çok da umrumda değil. kullanan insanlar hassasiyetinden şikayet eder genelde. herşeyi alıyor.

kayıt yapacağınız yer çok izole bir yer olmayıp haldır huldur metal yapıyorsanız alın. öncesinde bundledan çıkan presonus kullanıyordum emaneten. sonrasında uçtuk kaçtık mı hayır. niye çünkü evdeyiz.

onun dışında görece düz bir mikrofon karakter olarak. çok bir şey eklemiyor kayıt edilen girdiye.

Son düzenleme:
Başka bir başlıkta da kondenser vs. dinamik mikrofon karşılaştırması yapacaktım başlığı bulamadım.

Rode nt1 iyi bir mikrofondur fakat ne için kullanacağınız ve mikrofon tekniğiniz belirleyici. Şimdi yukarıda da yazılmış zaten kondenser mikrafonlar daha hassas olurlar, diafram açılarına gelen veya başka açılardan gelip de arkadan bir yüzeye çarpıp yansıyan her sesi almaya yatkın olurlar. Bu, bazı durumlarda çok iyi bir şey olabilir. İkincisi doğru mikrofon ve kayıt tekniğiniz varsa bunlar aslen sorun değil, sadece bilmeniz gereken parametreler.

Öte yandan dinamik mikrafonlar yine genelde daha fazla gain gerektirirler, seslere karşı hassasiyetleri (yine genelleyerek) "daha az" olur. Bu da iyi ya da kötü bir şey değil, mikrofonu nasıl ve ne için kullanacağınızla ilgili bir şey.

Kendi adıma ben mikrofon tekniği zayıf ve kayıttan da pek anlamayan biri olarak dinamik mikrofonları daha "kullanıcı dostu" buluyorum. Kişisel tercih. Bu çerçevede bir Shure SM57 veya 58'in çözemeyeceği az şey olduğunu düşünüyorum.

Geri