Alınık Celestion Greenback 12” China 8 ohm

Takasa
Kapalı
Fiyat
0
Para Birimi
TL
Çin yapımı
8 ohm
Celestion
Greenback arıyorum.
G12M25 tam model adı.

2 tane alacağım, başka alternatif aramıyorum, UK yapım olmaz, geçen kadıköy’de 3500 TL ye bir adet kaçtı elimden.

Kargosu bana ait, nakit alınacak.

Harbi diyorum... Lazımsa al sende dursun, kullan tepe tepe. Hem kolon açılır, mis gibi olur...

Ben G12H30 55'i 2x12'de V30 ile eşleyeyim diye bunu edindim... Hatta satan arkadaş da çok tanıdık çıktı. Denk düştü yani. JTM30 kutusundaki Türkay'ın EL34'lü JTM50'ye (işte attenuator falan üzerinden) vereceğim de... kimbilir ne zaman. 3dB 3dB yani...

Neyse, ondan teklif var, aklında dursun.

Bu arada, istersen şu Mojotone'lara da bak. Çok sağlam diyor Johan...

B

Harbi diyorum... Lazımsa al sende dursun, kullan tepe tepe. Hem kolon açılır, mis gibi olur...

Ben G12H30 55'i 2x12'de V30 ile eşleyeyim diye bunu edindim... Hatta satan arkadaş da çok tanıdık çıktı. Denk düştü yani. JTM30 kutusundaki Türkay'ın EL34'lü JTM50'ye (işte attenuator falan üzerinden) vereceğim de... kimbilir ne zaman. 3dB 3dB yani...

Neyse, ondan teklif var, aklında dursun.

Bu arada, istersen şu Mojotone'lara da bak. Çok sağlam diyor Johan...

B

Hocam bende bi 1960B var altlar 1970’lerden 2 tane celestion g12h pulsonic cone greenback, üstler G12M25 , komple g12m25 yapayım dedim.

Valla bende de yatışta M65, swamp thang, celestion c90 , hani varsa gözünüz birinde 🙂‍↕🥲

Hatırladım o 70lerden olanları. Onları uçuracak zaman haber verirsin... kesinlikle! Yaz bir kenara. H 55 de severiz 75 de miss ki miss...

😁

Bu arada sendeki G12M25'lerin Marshall bazlı olduğunu düşünerek, sana o zaman 2 x 16 Ω lazım, değil mi? Bu bendeki 8 Ω. (Edit: Gerçi başlıkta çok net yazmışsın, vardır bir bildiğin...)

Benim de eksiğim zaten bu en net temizinden G12M25 idi laf aramızda, H'lara yok güçlü versiyonlarına takıklık nereye kadar... H olarak 55 var 75-Anni var falan derken... WGS Reaper var hatta (50W G12H30 hesapta ama güzel seviyorum onu çok özellikle tek speaker olarak). Bu creambacklerden en çok G12M65'i sevdim, 75 bana gelmedi hiç. Ama yine de G1265 asıl benim kafa (bu arada WGS ET-65 bayağı iyi aklında dursun, V30 ile güzel pair oluyor...).

Bir ara konuşalım. M65'e yeltenebilirim hani uçuracaksan. Bir kenarda dursun... Ama bu G12M25 ile takas falan değil aklımdaki doğruya doğru.

Bunun yanında harbi sana kısa vadede lazımsa, evi biliyorsun gel al kullan tepe tepe... Ben onu daha bir kabine koyana kadar Ekim falan en azından. Sonra git gel bir tane de edinebilirz hatta. Keyfe keder bizimki... Bir diğer yandan, aciliyet davası öncelikli demeye çalıştığım.

B

Hatırladım o 70lerden olanları. Onları uçuracak zaman haber verirsin... kesinlikle! Yaz bir kenara. H 55 de severiz 75 de miss ki miss...

😁

Bu arada sendeki G12M25'lerin Marshall bazlı olduğunu düşünerek, sana o zaman 2 x 16 Ω lazım, değil mi? Bu bendeki 8 Ω. (Edit: Gerçi başlıkta çok net yazmışsın, vardır bir bildiğin...)

Benim de eksiğim zaten bu en net temizinden G12M25 idi laf aramızda, H'lara yok güçlü versiyonlarına takıklık nereye kadar... H olarak 55 var 75-Anni var falan derken... WGS Reaper var hatta (50W G12H30 hesapta ama güzel seviyorum onu çok özellikle tek speaker olarak). Bu creambacklerden en çok G12M65'i sevdim, 75 bana gelmedi hiç. Ama yine de G1265 asıl benim kafa (bu arada WGS ET-65 bayağı iyi aklında dursun, V30 ile güzel pair oluyor...).

Bir ara konuşalım. M65'e yeltenebilirim hani uçuracaksan. Bir kenarda dursun... Ama bu G12M25 ile takas falan değil aklımdaki doğruya doğru.

Bunun yanında harbi sana kısa vadede lazımsa, evi biliyorsun gel al kullan tepe tepe... Ben onu daha bir kabine koyana kadar Ekim falan en azından. Sonra git gel bir tane de edinebilirz hatta. Keyfe keder bizimki... Bir diğer yandan, aciliyet davası öncelikli demeye çalıştığım.

B

Hocam planım o 70’s olanları, ki baya eskiler harbi TVM Sound etiketi altında, baya baya pre rola pulsonic, 75hz H mıknatıs aletler. Tek başlarına projeksiyonu yüksek bir kabine alacağım.

Marshall dediğiniz gibi 16 ohm alıp mono’da 4/16 seçenekleri yapar ama ben elimde 8’ler varken girdim aksi gibi 8/32 ohm mono çıkış ve 16/16 paralel oldu 1960B , yalnız bu greenbackleri sevdim ben.

H75 biraz garç garç, o işi yapan V30 var zaten, sanırım bu kıyır kıyır midlerin olayı Medium mıknatıs, ondan, M65’leri bir 2x12’ye , eski greenbackleri de diğer kabine falan, bi şekil şukül 🙂‍↕️

M65'ler harbiden daha iyi...

Ben de şimdi bir 2x12'yi Mashall V30 (G12V) ve Heritage S403 (G12H30-55'in 70W kılıklı Marshall versiyonu) ile eşledim. Güzel oldu...

Bu kabinin içindekiler yani... 8 Ohm (2 || 16 Ω). Marshall'la Vox'la şukelağ!

Lakin Fender kılıklılarla ile nedense çok iyi geçinmiyor. Ondan 8 Ω atılımı yapıp V30 ve G12H30-55'i eşleyesim var, winner combo malum! 4 Ω veya 16 Ω olacak ama 4 iyi oluyor, attenuator falan girince 8'e 8 görüyor amfi. Ondan seviyorum!

Ama her seferinde bu G12V ve Heritage S403 olan kabini sökmeden son bir deneyeyim diyorum, yaw çok iyi diye sökme işlemini üçtür dörttür yapmıyorum iyi mi!

Laf aramızda greenback (ben senin kadar çok sevmem de neyse 🙂 ) tabi illa ki bulunması lazım... İşte 8 Ω V30'u sökeceğim kabine sallayacağım bu Greenback'i. Harley Benton 1x12 kabin, sonra open back mis gibi kullanılır kayıt üç beş sahne falan...

B

Geri