Charvel / Jackson Başlığı

aranızda "jackson sls" sahibi olan var mı? uzun vadede gözüme sls modelini kestirdim. olmadı slsmg ile yetinebilirim 😆 abanoz klavyeli ve sabit köprülü olan başka jackson modelleri var mı?

SLS'nin tasarımını çok beğendim; of çekmek istiyorum of :?

SLS_Soloist_md.jpg

SLS'ler ne yazık ki artık üretilmiyor, yani Custom Shop'tan alınabiliyor sadece. Sabit köprülü bir sürü Jackson var. Sl1t, Sl2t, Rr1t, Ke2t gibi. Ama çok fazla bulunmuyorlar. Türkiye'de bulabileceğini ise hiç sanmıyorum 🙂

laylaylom SLS modeli için 2290 avro istiyor. ellerinde varsa bile bu fiyata zor :? en azından yurt dışında bunun yarısına yakın bir fiyatı vardır...

GIRNATA demiş ki:
laylaylom SLS modeli için 2290 avro istiyor. ellerinde varsa bile bu fiyata zor :? en azından yurt dışında bunun yarısına yakın bir fyatı vardır...

Eğer iyi pazarlık yaparsan baya yakın bir fiyata alabilirsin bence 🙂 Yurtdışında ise yarısı kadar olamaz, SLS gibi modeller bildiğim kadarıyla daha da pahalı oluyorlar Sl1, Rr1lere fln göre. Abalone logo var mesela, bu gibi şeylerden dolayı 🙂

Birkaç tane abanoz klavyeli sabit köprülü Jackson resmi koyayım dedim 🙂

RR1T;

c7_3.jpg

KV2T;

kv2tm_u15392.jpg

KE1T; (artık üretilmiyor ne yazık ki)

JacksonKE1TTBfull.jpg

KE2T;

KE2TD.jpg

SLATQH; (bu sene itibariyle üretimden kaldırıldılar ne yazık ki)

slatbs1.gif

qsts42.jpg

Bu da limited edition bir gitar;

53_1.jpg

Bu da custom shop 😀

1866front.jpg

Söyliyim, Ke-1ler biliyorsun Marty Friedman'ın imzalı serisi. Marty sahnede mümkün olduğunca basit bir setupla mümkün olduğunca az şeyle uğraşmak istediği için tek manyetik ve tek volume potu koydurmuş gitarına. İstadiği bütün tonları o köprüdeki jb'den alabildiğini söylüyor 🙂 Bir de diğer kelly'lerden farkı volume potunun yeri...

SLATQH süper bir gitar...

SLSMG yi de çok severim hatta laylayloma gelmiş bir tane, çaldım bi garipti, çok hafif ve ince bir gitar, (maun olunca ağır olmasını beklioyordum gitarın) ordaki amfidemi bi sorun vardı bilmiyorum ama diğer laylaylomda DX10 denedim daha güzel geldi ses.Yakında bir daha gitcem deniycem bi terslik var bu işte...fiyatını unuttum 😳

Eğer slsmg'nin hafif olmasından falan kıllandıysan eğer, şöyle bir şey söyleyebilirim, "sls" "super lightweight soloist" demek 🙂

Dx10d daha iyi gelmiş olabilir, gitarın sesinde ne aradığına ve manyetiklere fazlasıyla bağlı olan bir şey, ayrıca amfi vs. bunlardan bahsetmiyorum bile...

string thru ve neck thru jacksonlar gozume her zaman floyldlu olanlarindan daha uzun omurlu gozuktu, floyd rose'un icadi aslinda yeni sayilir en azindan uzerinden bi 30 yil gecmedi (belki ancak)
cok merak ediyorum ilerleyen yillarda floydlu gitarlarin durumunu.. malum floyd yaylari surekli agaca asiliyor. bolt-on'larda vidalama oldugu icin gunun birinde mutlaka kirilacak gibi geliyor :? ama string ve neck thru bence 100 yil goturur 🙂 bide govdenin delik desik olmasi bence guzel degil, govde yok hatta floydlu gitarlarda ortasi bos, string thru lar oyle degil iste..

bu arada yukaridaki string thru kelly'e anlam veremedim, floydsuz bir shred gitari hayal edemiyorum.

Bildiğim kadarıyla PS-2'ler floyd rose'lu. HSS manyetik diziliminde. Fiyatları da 200-250 dolar civarında değişir temizliğine göre. Ama yerinde olsam çok az daha para biriktirip JDR-94 veya bu ayarda bir Jackson alırdım.

Bu gün tünelde 4 tane Jackson denedim;
DXMG ve DK2yi ortadaki dükkanda denedim DK2 floyd rose lu olmasına rağmen hoşuma gitti, üstündeki duncan designed (s s h) larda kötü değildi.(2006 modellerde Seymour Duncan olcaktı di mi?) DXMG nin klavyesi biraz daha farklıydı manyetikler emg hz idi.Emg hz ler istediğim cın cın ı vermedi.Clean tonları da pek iyi değildi.
Tünelin ordaki dükkandada SLSMG ve DKMG denedim.Bu dükkanda bir gariplik var gitarların sesleri güzel çıkmıyor sinir oldum.Geçen gittiğimdede böyleydi.Amfide kötü değil.SLSMG den geçen gün memnun kalmamıstım bu seferde sonuç aynı, dedim bu gitar bi acayip ya, telleri indirmiş akıllının biri bızzlamalardan ses çamur ötesi çıkıyor.Neyse düzellttiler biraz.SLSMG hosuma gitmeye basladı, hafifliğini de sevdim aradığım gitar diyebilirim.Klavye abanoz zaten.Ama emg hz ler kötüydü hiç sevmedim bu gitarda da.
Bir de gariplik var emg takılı gitarlarda ben bir şey çalamıyorum bunu bir türlü çözemedim.Orta manyetiği olan gitarlarda da iyi çalamam ama DK2 de böyle bi sorun olmadı.
Dk2 çok hosuma gitti ama floyd rose düşündürüyor, slsmg ye seymour duncan dave mustaine livewire set taksak nasıl olur?

SLSMG yi ve MG serisindeki diger gitarlari 2 ay once 4lu bir marshal kabin
, marshall kafa ve bir tane Boss rack sistemle denedim (hicbirinin modellerini hatirlamiyorum... 🙂 )

SLSMG tahminen hayatimda denedigim en hafif elektro gitar ve sahane bir sustaini var. Ayrica denedigim sistemle aldigim tonlar inanilmazdi. Cayir cayir tonlar. Asik oldum gitara resmen 😀

Geri