Cort cr100 vs cr250 vs epiphone sg special ve vs esp ltd viper 10

• Konuyu açan Konuyu açan Emrslmz
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Hangi gitar

• Cort cr 250(ikinci el)

Oylar: 4 80.0%
  • Cort cr 100(sıfır

Oylar: 0 0.0%
  • Epiphone sg special VE (ikinci el)

Oylar: 0 0.0%
  • ESP LTD Viper 10(sıfır)

Oylar: 1 20.0%

• Toplam oy veren
    5
4 gitar arasındayım
Cort cr100 (sıfır)
Cort cr250(ikinci el)
Epiphone sg special VE (ikinci el)
ESP LTD Viper 10 (sıfır)
Hangisini almalıyım bilmiyorum siyah gitar çok istemediğim için esp güzel gelmiyo görünüş olarak daha farklı ama hangisi daha kaliteli olduğu daha ön planda bir de ikinci elde bir problem olmasından korkuyorum ayrıca ESP ye herkes çok iyi derken cort a çok kötü fln ediyo bilemiyorum daha çok Metallica AC DC vb. Çalmak istiyorum.

ESP iyidir evet ama üst segment gitarlarında farkını ortaya koyar. Alt segment gitarlarda diğer markalardan (Ibanez, yamaha, cort vb.) belirgin olarak sıyrılamaz. Aksine Cort'un alt segment gitarları fiyat-performans ürünüdür. Ben bu dördü arasında CR-250 derim ancak yamaha pacifica serisine de göz atmanızı öneririm.

ESP iyidir evet ama üst segment gitarlarında farkını ortaya koyar. Alt segment gitarlarda diğer markalardan (Ibanez, yamaha, cort vb.) belirgin olarak sıyrılamaz. Aksine Cort'un alt segment gitarları fiyat-performans ürünüdür. Ben bu dördü arasında CR-250 derim ancak yamaha pacifica serisine de göz atmanızı öneririm.
Strat istemiyorum malesef

Hocam yukarida saydiginiz gitarlarin hepsiyle Metallica çalarim. Hatta stratla da calarim. Enstruman bu hepsiyle her sey calinir. Elinize birebir James'in gitarini, pesine James'in kayittaki amfilerini ekipmanlarini versem calarken dersiniz ki abi bu Metallica tonu degil. Dinlediginiz muzikler mix yapilmis, oynanmis kayitlar. Bir de o adamlarin tuseleri. Hicbir zaman o tona ulasamayacaksiniz. Bu sebeple hosunuza giden bir enstrumani alin calisin, ogrenin. Daha 1-2 sene var Metallica calmaniza. O zamana kadar cok sey ogrenirsiniz.

Bu arada benim tercihim Epiphone Sg olurdu. Hic elime bile almadim bir bilgim dahi yok ama gozume hos geliyor.

Size ve yeni baslayan dusuk butceli herkese tavsiyem;

1- Sabit kopru.
2- Sap kalinligi.(el boyutuna ve ergonomiye uygunluk icin kisiden kisiye degisir.)
3- Tel yuksekligi adam akilli ayarlanabilmeli.(cok onemli. Gitar alinan yerle kesinlikle konusulmasi gereken bir konu. Gerekirse elinize bir cetvel alip bakin. Tel yuksekligi 12. perdede 2 mm den fazla olmamali)
4- Metal muzik sevenler icin koprude humbucker olmasi.(Seymour Duncan, Emg, Dimarzio, Bare Knuckle, Fishman vs vs. buyuk markalarin orginal serileri disindaki tum manyetikler cop. Sadece yuvasi humbucker olsun bari ileride baska bir sey alip takarsiniz.)
5- Iyi bir egitim.

Bu kadar.

Geri