Cort Vx 4x gitarın bu kadar ucuz olması normal mi?

Merhaba,
Sahibinden'de öylesine gezerken böyle bir gitarla karşılaştım. Köşesindeki hasar haricinde hiç bir sorun olmayan bu gitarın fiyatı ilanda 12750₺ Bu cihazın aynısı olan ve satışta bulunan en yakın başka bir ilanın fiyatı ise 16000₺ o yüzden merak ediyorum. Bu gitar niye bu kadar ucuz?
Gitarın linki: https://shbd.io/s/nM4TFCRh

Belki de öteki çok pahalıdır, bir de bu açıdan düşün.
Son zamanlarda ikinci el gitar piyasası maalesef ikinci el araba piyasasına dönmüş durumda. Forumda aratırsan abartı ilanlar diye bir başlık göreceksin. Buraya bir göz atarsan sorunun cevabını da bulacaksın.

Sıfırı var mı hala bilmiyorum ama 20'den fazla değildir. Belki de ilk fiyat normal ikinci el için 🙂 ... çok el değiştirmeyen modellerde iyi ya da kötü gitar olması farketmeksizin fiyat referansı belirlemek zor.

Merhaba,
Sahibinden'de öylesine gezerken böyle bir gitarla karşılaştım. Köşesindeki hasar haricinde hiç bir sorun olmayan bu gitarın fiyatı ilanda 12750₺ Bu cihazın aynısı olan ve satışta bulunan en yakın başka bir ilanın fiyatı ise 16000₺ o yüzden merak ediyorum. Bu gitar niye bu kadar ucuz?
Gitarın linki: https://shbd.io/s/nM4TFCRh
Ucuz filan değil, o "fiyat aralığı" gerçekte. Sahibinden sitesi bile satışa koyarken satıcıya belli bir aralık veriyor.
Bkz: Aynı gitar. 10.000 TL'ye kadar fark var. En uç nokta komik kalıyor, arkadaş gerçeklikten kopmuş. Preamfiyi modifiye etmiş ama kimse bunu umursamaz o gitarda, zaten üzerine takılan da matah değil. Başlığa yazılan "çok özel" lafı da komik, özel filan değil o gitar. Bende de bir tane var hatta aynısından.
Diğerleri yelpazede dağılıyor, kozmetik farklar vs de olabilir tabii.

Anladım, açıkçası bir tanıdığım için araştırıyordum. Böyle bir fiyatta görünce "Aynısı 20000'e de var, 12750'ye de var şimdi 12750'nin tek sorunu ufak bir hasar ve kenarda beklemesi acaba dolandırılıyor muyuz?" Dedirtti. Alınabilecek bir gitar mı orasını bilmiyorum hem fiyat hem model olarak. O konuda görüşünüz var mıdır peki?

Anladım, açıkçası bir tanıdığım için araştırıyordum. Böyle bir fiyatta görünce "Aynısı 20000'e de var, 12750'ye de var şimdi 12750'nin tek sorunu ufak bir hasar ve kenarda beklemesi acaba dolandırılıyor muyuz?" Dedirtti. Alınabilecek bir gitar mı orasını bilmiyorum hem fiyat hem model olarak. O konuda görüşünüz var mıdır peki?
İlgi alanıma giren bir gitar değil, o nedenle hiç bir fikrim yok.
Bu gibi şeylerde önce ihtiyacı belirlemeyi öneriyorum ben. Uygun fiyatlı diye gaza gelip gitar alıp sonra pişman olmuşluğum vardır🙂 Bu tip gitarlar çalınmayıp bir kenarda bekliyor sonra mesela... Çünkü ihtiyaç olmadığı halde alınmış oluyor. Evde 3 tane elektro gitarım var şu anda ve ben sadece birini çalıyorum mesela, ama halen uygun fiyatlı gitar bakıp alasım var gibi gibi... O yüzden benim tavsiyem sadece uygun fiyata odaklamamak olur.

İlgi alanıma giren bir gitar değil, o nedenle hiç bir fikrim yok.
Bu gibi şeylerde önce ihtiyacı belirlemeyi öneriyorum ben. Uygun fiyatlı diye gaza gelip gitar alıp sonra pişman olmuşluğum vardır🙂 Bu tip gitarlar çalınmayıp bir kenarda bekliyor sonra mesela... Çünkü ihtiyaç olmadığı halde alınmış oluyor. Evde 3 tane elektro gitarım var şu anda ve ben sadece birini çalıyorum mesela, ama halen uygun fiyatlı gitar bakıp alasım var gibi gibi... O yüzden benim tavsiyem sadece uygun fiyata odaklamamak olur.
Hocam tanıdığım bu tarz kasa istiyor o yönden sorun yok da fiyat şey yapamıyor beni 😅

Geri