Crossfire

• Konuyu açan Konuyu açan sava
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Ankara tayfasından pek gelmeyen destek birkaç İzmirli ve İstanbullu arkadaştan geldi. Kendilerine beraber eğlendiğimiz için teşekkür ediyorum.
Özellikle İstanbul'a kadar gelip de konseri izlemeyen arkadaşlara da selamımı gönderiyorum. :evil:

Crossfire, bestelerde çok seyirci desteği alamasa da Creeping Death başta olmak üzere coverlarda seyirciyi gazladı.

Crossfire'a da buradan teşekkür ediyorum bize eğlenceli dakikalar yaşattığı için.

crossfire RTNde diğer türk grupların(hepsinden daha iyi)içinde en iyisiydi bence fakat seslerde bi kargaşa vardı hiç bi şeyi net duyamadım trampetin sesi bile gelmiyodu sahne önünde bize 🙁 ,zaten seyirciyi azar azar aldılar bir iki şarkıya yetişemedik bence organizasyon ve grupların çoğu kötüydü :dil crossfire canavar gibiydi,Kerem :metalhead

ISTANBUL UNDER SIEGE turuna katılan herkese teşekkürler.
Umarız otobüste rahat bir yolculuk yapmışsınızdır. Kimi aksaklıklar oldu (otopark, buzdolabı arızası yüzünden soğuk su ikramı yapılamaması gibi) ama biz kendi adımıza işin altından başarı ile kalktığımıza inanıyoruz.

Kar amacı gütmeyen, fan mantığı ile yapılmış bir organizasyondu bizim turumuz.
Her zaman CROSSFIRE nereye, biz oraya diyoruz. Bu ilk turumuz değildi, son da olmaz.
Yalnız kendi grubumuza değil, hak eden adam gibi adamlardan kurulu tüm gruplara sahip çıkıp, destek olmaya çalışacağız.

Yeni konserlerde görüşmek üzere...

Bence oldukça etkili ve de keyifli bir konserdi. Organizasyonun hataları vardı; ki kendileri de bunu kabul ediyor ve özür diliyorlar; kapıların geç açılması içeride seyirci yokken grubun sahneye çıkmasına neden oldu. Ne yazık ki ben kişisel olarak bu konuda organizasyona çok güveniyordum. Gruba karşı da bu durumdan etkilenmeyeceklerini savunduğum gerçekten çok mahçup duruma düştüm.
Henüz seyirci içeri alınıyorken, alınmaya da devam ediyorken çok az bir kitleye çalmak zorunda kaldılar ki hak edilen bu değildi diye düşünüyorum.

İkinci olarak her ne kadar sahnede oldukça iyi bir ses duyuluyor olsa da dışarıya, seyirciye gelen seste önemli bir aksaklık olduğu belliydi. 3. parçada ilk müdahele geldi ama yeterli olmadı, 5. parçada yapılan müdahele biraz işe yaradı. En olgun ve güzel sound ne yazık ki son parçada yakalandı. Metallica cover çalarken mikserdeki görevli tam olarak ne yapması gerektiğini anlayarak grubun soundunu oturtmayı başardı ki bu da soundchecklerin ve de yanı sıra 30 dakikalık bir sahne süresinin ne kadar yetersiz olduğunu gösteriyor.

Konser sonrası izleyenlerin yorumları genelde aynı olsa da ses ile ilgili fikirlerin de aynı olması kötü bir sonuca ulaştırıyor. False In Truth, Catafalque ve hatta gitarist olarak sahne alan Cem Köksal'da da aynı ton sorunlarının yaşanması sorunun gruplardan kaynaklanmadığı sorusunu akla getiriyor. Ne yazık ki...

Yerli grupların ikinci sınıf muamele görmeyeceğini düşünüyordum konser öncesi. Sayıca az olunması, tüm grupların eşit bir statüde değerlendireceği hissini uyandırmıştı bende. Ama yanılmışım. Bu söylediklerim sadece EKİPMAN ile ilgilidir. Organizasyon bire bir oldukça ilgiliydi diğer tüm konularda.
Yine de mekan ve atmosfer, headlinerlar ile güzel bir festivaldi.
"KENDİN COŞ" oldu biraz ama dediğim gibi yine de eğlenceliydi.

Rebel_Werewolf demiş ki:
Konser sonrası izleyenlerin yorumları genelde aynı olsa da ses ile ilgili fikirlerin de aynı olması kötü bir sonuca ulaştırıyor. False In Truth, Catafalque ve hatta gitarist olarak sahne alan Cem Köksal'da da aynı ton sorunlarının yaşanması sorunun gruplardan kaynaklanmadığı sorusunu akla getiriyor. Ne yazık ki...
False in truthın sorunu ses değildi davulcuları şarkıyı bilmiyor bahane yaptılar bir şey duymuyoruz diye basçıları da yoktu bassı gitaristleri çalıyordu definitiveden,false in truth daki ses crossfire da olsaydı çok değişik olurdu bence,cem köksal da çok sevdiğim whisky elemanlarını tanıtıyorum ayağına soundchecki çaktı kurnaz adam 😆

False in Truth' ta da ses sistemi mi degisikti 😆 Crossfire, Catafalque hatta Cem Köksal' ın yasadıgı sorunları onlar da yasadılar. baterist sadece son sarkıyı unuttu.
False in Truth' un bundan kat kat iyi performansını gordugum icin de cok iyiydiler diyemeyecegim, cok sevdigim bir grup olmasına ragmen. ama bunda ses sisteminin etkisi buyuktu, ezbere calmada problem yasadılar. adil yoktu bi kez grupta, fırat' ın gitarda basarılı oldugu bir gercek. ama yine de kotu calmadı, sarkıyı unutma gibi bi problem de yasamadı. asıl kadro barısarock' tan sonra yeniden bir arada olacak. bilip bilmeden yorum yapanlara sinir oldugum icin yazdım bunu da.
crossfire' ın da tum performansı izledim bastan sona. crossfire' ı tekrar izleme fırsatı buldugum icin de sevindim 🙂 en sevdigim birkac yerli gruptan biri crossfire.
brandadan da bir bayrak yaptırılsa daha iyi olacak gibi geldi bana 🙂

Fotoğraflar neden çıkmıyor yaa... Bizim foruma da baktık, orada da yok :roll:
Neyse bir foto da bizden... Forumun sıkı takipçilerinden RAINBOW ve CROSSFIRE performansı sırasında salladığı NIGHTWOLVES bayrağı...

Image282.jpg

Catharsis demiş ki:
İşte fotolar!🙂)

Kalenin duvarına büyük çabalarla asılan CROSSFIRE bayrağı

Resimler bomba ,, kocaman opuyorum efenim gidemedim ama gitmis kadar oldum tenk yuuuu 😀 Bi grubun bayragı bu kadar mı yakısır bir kaleye yarabbim 😉 😉 Creeping Death calmıslar bide böhüü :evil: :evil:

icon_farao.gif
Mısır kişisi, Catharsis - Anubis hanım.
icon_farao.gif

Teşekkürler ama artık sizin de daha iyi bir makineye terfi etme zamanınız gelmiş görüyoruz ki...

Festival performansı hakkında yorumları alalım...
Nasıldı CROSSFIRE ?

artık bi yorum yapayım bende içeri girdik mekan çok hoşuma gitti açtık hemen gittik yemek yedik yemeğimizi bitirdik deerrudolf(çağlar ı aradım) öpüştük ve intro girdi hemen sahneye koştuk heycanla bekliyoruz çağlar elime bayrağı tutuşturdu sallıyorum ama yok gaz doluyum o sırada turkrocktan aykan80-rainbow-purgatory-rocksurfer kişilerini gördüm hemen öpüştük ve bayrağı onlara devretti gaz dolmaya devam ettik sonra war ensemble cover ı geldi millet gaza gelsin diye pogo ya başladık bizim dışımızda bi kaç kişininde pogoya girmesi güzel bişeydi(acınıcak bişey aslında 🙂) neyse seyirci gene maldı ne yazıkki ama rock republic e göre daha iyi bir seyirci vardı ancak kötü soundcheck almışlar yorumunu yaptık vokal hiç duyulmuyordu biz şarkıları bildiğimizden gene ballıydık ama bu yorumumuz crossfire dan sonra çıkan gruplarında ses sistemini görünce değişti hatta öyleki manowar da bile sorun vardı gidenler görmüştür neyse en sonunda metallica creaping death coverı geldi ve çoğu kişi gaza geldi bu hoştu işte 🙂 crossfire güzel bi konser vermesine rağmen gene istediğini yapamadı sanırım istanbul da konserden sonra kerem i ve uğur abiyi tebrik ettik diğerlerini göremedik crossfire a nightwolves ve turkrock tayfasına teşekkürler yanlış hatırlamıyosam playlist ide yazayım
1-İntro
2-slaves
3-non serviam
4-war ensemble
5-inner conflict
6-under siege
7-nightwolf
8-creaping death

Shifty, bak bu yorum isteme nedenim senin mesajında bir miktar kendini gösterdi. Merak ediyorum ses sisteminin kötülüğü ya da grupların (Manowar ve Gorefest dışında bence hepsinin) yeterince yararlanamaması izleyiciye ne ölçüde yansıdı. Seyirciye giden sesin ve tonların kötülüğü performansı ne derece etkiledi izleyenlerin gözünde...
Bu tarz yorumlara gerek var.
Açıkçası, performansın belli bölümünde seyircinin içerisinde olmama rağmen, miksere git - sahneye git gibi uğraşıda çok fazla seyirciyi gözlemleme fırsatı bulamadım. Bu en sevdiğim şeydir konserde. Grupları izleme yanında seyirci tepkisini izlemek... :roll:

Merhaba...
RTN'de bize destek veren seyircilere teşekkür ederiz.
İçeride çok sağlam bir sese sahip olmamıza rağmen, dışarıya çok farklı gittiğini öğrendik. Bu da bizim elimizde olmayan birşey. İlk grup her zaman çerez gruptur festivallerde, konserlerde. Terslik varsa ondan sonra düzeltilir. Seyircilerin, biz sahnedeyken kapıdan girememiş olması çok üzücüydü. İzlemek isteyip de bizi izleyemeyen birçok dinleyici vardı.

Sahnede benim şansım yoktu o gün. Trampetime nazar değdi, cord telini tutan ip koptu. Haliyle akordlanmamış ve benimkinin yarısı ebatlarında olan festival davulunun trampetiyle çaldım 2. parçadan sonra. Dikkatimiz "War Ensemble" da çok dağılmış olsa da, sonra toparlandık.
Creeping Death çalmak çok eğlenceliydi. Dinleyiciler de beğenmiş zannedersem.

Bir sonraki konserde tekrar görüşmek üzere, hoşçakalın...

daha öncede dediğim gibi rock republic e göre daha iyi bir seyirci olmasına rağmen genede kötüydü ama şöyle değerlendirirsek kötüydü eğlenmeyen coşmayan seyirci vardı ama sanırım bir çoğu grubu dikkatli izleyip hatalarını yada olumlu noktalarını bulmaya çalışıyor bence bu yanlış eğlenmek varken ne biliyim hem eğlenip hemde benim gibi dikkat etmek var bide hehe 8)

Geri