Cubase

Cubase gitarımı görüyor fakat gitarımı açtığım kanala atayamıyorum
bir ses kartım ve elektro gitarım var gitarı jack kablosu ile bağlıyorum fakat herhangi bir şekilde ne kanala atıyor ne bir ses alabiliyorum kayıt bile başlatamıyorum youtubede bu soruna bir çözüm aradım fakat bulamadım yardımcı olursanız sevinirim

Gitarı gördüğünü düşündüğünüz ayarların ekran görüntüsünü atar mısınız? Gitar özel midi gitar ya da o tarz bir şey değilse ayrıca kurulum gerektiren bir şey değil. Ses kartını görüyor demek istediyseniz evet genel ayarlarda ses kartınızı gördükten sonra giriş çıkış ayarlarınızın da bu ses kartına tanımlı olması gerekiyor. Cubase'de giriş çıkış ayarları için kısayol F4 idi, ona basında gelen ekranda giriş çıkışlar doğru seçildiyse geriye açtığınız kanaldaki giriş ayarının doğru seçilmiş olması ve monitor butonuna basılmış olması kalıyor. Bunları yaptığınızda ses alabilmeniz gerek.

Soruna çözüm ararken de önce sorunu tespit etmek gerekiyor, şu an ben sorun nerden olduğunu anlayamadım. Sadece olması gereken genel ayarları anlatmaya çalıştım. Ekran görüntüleri atarsanız belki sorunu tespit edebiliriz.

Geri