Darksynth, Synthwave vb Tarzlarda Müzik Üretebilecek Grup Arkadaşı Arıyorum

Merhaba,
Bir süredir elektronik müzikle ilgileniyorum. Bir kaç aydır Ableton öğrenmeye başladım ve kaba taslak bazı parçalar oluşmaya başladı ancak parçaları ilerletirken tıkandığımı farkediyorum. Bu yüzden bu işi solo şekilde yürütmektense yaratıcı fikirleri olan arkadaşlarla bir ekip olarak yapmak istediğime karar verdim.
Müzikteki dinleyici geçmişim aslında daha çok rock ve metal (ve hatta Black Metal vb ekstrem) türlerinde, yapmaya çalıştığım tür ise Darksynth, Dark Synthwave. Bu tarzda beğendiğim sanatçılar ise Carpenter Brut, Daniel Deluxe, Perturbator, Dance with the Dead vb.
İlgilenen arkadaşların Ableton üzerinden çalışıyor olması, aynı DAW platformunu paylaşma açısından yararlı olur sanırım. Tek olmazsa olmaz kıstasım, gerçekten bu işe emek verecek kişiler olması. İleride yeterli kalitede parçalar çıktığında yayınlamak ve live set'ler yapmayı istiyorum.
Şehir ya da ülke çok önemli değil, Zoom üzerinden falan çalışmalarımızı yapıp paylaşabiliriz.

Aşağıda deneme olarak yaptığım iki eskiz parçayı dinleyebilirsiniz.

DarkWave için Serum belki iyi olabilir fakat daha güzel ve tatlı synthler için Diva ya da Prophet kullanabilirsin.
Serum un sesleri fazla dijital geliyor bana
Güzel Sub Bass tonu içinse Moog MiniMog müthiş çalışıyor

DarkWave için Serum belki iyi olabilir fakat daha güzel ve tatlı synthler için Diva ya da Prophet kullanabilirsin.
Serum un sesleri fazla dijital geliyor bana
Güzel Sub Bass tonu içinse Moog MiniMog müthiş çalışıyor
Sentetik sesler için şuan yoğunlukla Serum kullanıyorum. 3-4 tane de Darksynth ve Retrowave preset pack aldım. Davullar içinde LANDR'den birkaç tane güzel sample paketi aldım onları kullanıyorum.
Arturia ses kartı aldığım için yanında Analog Lab'ın 500 preset'lik bir paketi bedava geldi. 5-6 dolar'a güzel retro preset paketleri var, onları ekleyebilirim kütüphaneye para buldukça.
MAC'e geçtiğim için çok fazla kırık plugin kullanamıyorum. O yüzden şuan önceliğimde Soundtoy Bundle (özellikle Decapitator için) ve UAD'nin API Channel Strip'ini almak var. Sonrasında Serum'a ilave olarak ilk etapta Arturia Acid V ve ilerisinde de Diva ya da TAL-U-NO-LX düşünüyorum.

Sentetik sesler için şuan yoğunlukla Serum kullanıyorum. 3-4 tane de Darksynth ve Retrowave preset pack aldım. Davullar içinde LANDR'den birkaç tane güzel sample paketi aldım onları kullanıyorum.
Arturia ses kartı aldığım için yanında Analog Lab'ın 500 preset'lik bir paketi bedava geldi. 5-6 dolar'a güzel retro preset paketleri var, onları ekleyebilirim kütüphaneye para buldukça.
MAC'e geçtiğim için çok fazla kırık plugin kullanamıyorum. O yüzden şuan önceliğimde Soundtoy Bundle (özellikle Decapitator için) ve UAD'nin API Channel Strip'ini almak var. Sonrasında Serum'a ilave olarak ilk etapta Arturia Acid V ve ilerisinde de Diva ya da TAL-U-NO-LX düşünüyorum.
davulların mix i biraz zor olabiliyor... Ujam in BeatMaker ıda gayet işini kolaylaştırabilir.Bir ara uğraştım çok tatlı soundlar çıkabiliyor synthwave de umarım başarılı olursun

Geri