Elektro Akustik Gitar için burgu tavsiyesi

Merhaba. Elektro Akustik gitarımın Re telini saran burgusu bozuldu. Burgu dönüyor ama teli saran kısım dönmüyor. Yeni burgu takımı almam gerektiği söylendi ancak tüm burgu takımları standart mıdır bilemiyorum.

İlk defa gitarım bozuluyor. O yüzden yardımlarınızı bekliyorum. Gitarın ve burgunun fotoğraflarını ekliyorum.
IMG_20220203_152441.webp
IMG_20220203_152427.webp

20220203_175130.webp

Isaretledigim yerdeki burgu arka kapağını cikar bak, sorun neredeymis diye. Eger dişli kırıldıysa yeni burgu alman gerekiyor. Bu tip uzakdogu uretimler genelde standard oluyor. Uygun ölçüde internette satan yerler var (solomusicankara vs). Oradan siparis verip kendin de takabilirsin biraz el becerin varsa.

153712 eklentisini görüntüle

Isaretledigim yerdeki burgu arka kapağını cikar bak, sorun neredeymis diye. Eger dişli kırıldıysa yeni burgu alman gerekiyor. Bu tip uzakdogu uretimler genelde standard oluyor. Uygun ölçüde internette satan yerler var (solomusicankara vs). Oradan siparis verip kendin de takabilirsin biraz el becerin varsa.
Teşekkür ederim. Solo Müzik Ankara'ya whatsapp üzerinden ulaştım ve bana önerilerini yaptılar.

Ne O kapağı açabilecek ne de yeni takımı monte edecek kadar el becerisine sahip değilim. Daha çok bozarım diye korkuyorum. O yüzden takım gelince bir bilene götürüp taktıracağım.

Geri