Elektro Gitar Boyama Hakkında

Öncelikle selamlar açtığım ilk konu olduğundan bir yanlışım olursa diye herkesten özür dileyerek başlamak istiyorum konuya.
Pek kullanmadığım aramın ısınmadığı Tanglewood marka strat bir gitarım var, bunu kendime daha çekici hale getirmek için önce boyayıp sonra manyetiklerini değiştirip düşük bütçeli bi Frankenstrat'a çevirmek istiyorum.
Fakat boyama işlemini nasıl yapmam gerektiği hakkında pek bir bilgim yok forumda biraz gezdim güncel konularda çok bir detay bulamadım oto boyamacılara git diyen olmuş sprey boya kullan diyen olmuş akrilik boya diyen olmuş. Öncesinde konuştuğum bir arkadaşım önce zımparalayıp sonra akrilikle boyayıp en son da vernikle geçmemin mantıklı olacağını söylemişti. Siz ne düşünüyorsunuz bu konuda sizce nasıl yapmalıyım?

Ona harcayacağın parayı elinde tutup elindeki gitarı satıp ortalama bir gitar alman daha manntıklı
Bunu istememin sebebi biraz da hobi tarzı üstüne uğraşmak istemem ve Frankenstrata olan sevdam. Zaten elimde kullandığım başka gitarlar var bu gitar böyle kenarda durunca tek başına o haliyle biraz üzülüyorum, manyetiği değiştirip çalmasam bile en azından boyayıp duvarımda güzel ve gönlümdeki gibi gözüksün istiyorum.

Geri