Elektro gitar manyetik üstü paslanması

sx alder start model bir elektro gitarım var gitarı ilk aldığım zaman manyetik üzerindeki parlak noktalarda çok pas yok idi ama zamanla çala çala paslandı zımpara at dediler attım düzeldi ama 3 4 gün sonra daha beter paslandı bu durumu nasıl çözebilirim lütfen yardımcı olabilrmisiniz sese etkisi sizce varmıdır ses kaybı yok bence ama çok paslı zımpara işe yaramıyor şimdiden çok teşekkür ederim iyi günler herkese.

müzik aleti satan bir yer manyetikleri zımparala demez... paravan olmasın o dükkan, arkada sahte baklava, külden baharat filan üretiyor olmasınlar ?
kral bağlama satan bir yer fazla gitarlarla uğraşmıyor adam salladı denedik bizde bu gün pas sökücü ile pasları temizledim ama bakalım 2 3 güne yine kararırmı görücez bu son çarem internette başka türlü yapan yok zımpara hiçbir işe yaramıyor pas sökücü ne yapıcak görcez bakalım

Bir fotoğraf koyabilir misiniz?
d16973f5-a10c-48fe-b288-83559398b338.webp
2015a32d-8b1c-471f-8c22-4a3d9b924c78.webp

Valla sese etki eder mi bilemiyorum ama millet paslı manyetikli eski telecasterlara servet yatiriyor, belki de sese olumlu etki ediyordur?

Miknatislari zimparalamak bence daha buyuk sorun. Bir defadan pek bir sey olmaz tahminim ama onu tekrar etmeyin. Wd 40 ise yarar, tekrarlamasin istiyorsaniz, miknatislara tirnak vernigi (oje) surebilirsiniz.

Paslanma işini dert etme bişey olmaz, zımpara falan geçici çözüm oluyor. Sx lerde manyetikleri son aşama sıcak waxlaması yapmıyor ondan ötürü neme karşı dayanıksızlar, imkanın varsa manyetik koruma kapaklarını çıkararak sıcak waxa yatır manyetikleri.

Geri