Elektro gitar tamiri ile ilgili yardımı dokunabilecekler lütfen baksın

Öncelikle merhabalar.
Benim iki yıl önce alıp hala kullanmakta olduğum Kozmos marka stratım var.Bugüne kadar tel değişimini kendim yaptım internetten bakarak fakat bu sefer sanırım beni aşan bir sorun var.
Sorun ise bazı perdelerde (Sol teli 12. perde ve Si teli 13-14.perde gibi) garip bir sesin gelmesi fakat bu ses Buzz sesi değil bir türlü çözemedim bu sorunu (İşin garip kısmı ise bu sesin gitar doğru akortlu halinde oluyor ). Onun dışında fretlerimde aşınma farkettim bend yaparken sürtünme sesleri duydum, sanırım bu da gitarın kalitesizliği ve benim belki de bilinçsiz kullanıyor ya da çok amatör oluşum.

Kısacası açmam gerekirse :
Fretler ve gitarın genel tamiri , yukarıda belirttiğim garip ses sorunu çözebilmem için İstanbul içi tercihen avrupa yakasında önerdiğiniz tamir ettirebileceğim bir yer arıyorum yardımcı olursanız çok mutlu olurum. Ayrıca bu fretlerimdeki aşınma tam emin olamamakla birlikte Mi telimin çabuk kopmasına yol açıyor her seferinde bend yaparken Mi telimi kaybettim 🙁

Ayrıca böyle bir tamirin mantıklı olup olmadığını sormak istiyorum, açıkçası gitarın asıl fiyatını aşacak bir potansiyel var mıdır sizce ?

Sapin ortasindan sonra buzz basliyorsa sap ayari gerekli truss rod u ceyrek tur sikarak kendin de yapabilirsin saddle lari da az yukseltirsen sorun kalmaz. Youtube da bir suru tutorial bulabilirsin.

Sapin ortasindan sonra buzz basliyorsa sap ayari gerekli truss rod u ceyrek tur sikarak kendin de yapabilirsin saddle lari da az yukseltirsen sorun kalmaz. Youtube da bir suru tutorial bulabilirsin.
Truss rod ayarını yapmıştım daha öncesinden maalesef sorunu çözmedi 🙁 Yaylar ile alakası var mıdır diye düşünyorum fakat yay ayarına kendim girişmek istemiyorum iyice zorladım zaten gitarı kendi başıma, amatörce. Elimdeki tek gitarıda mahvetmek istemiyorum açıkçası şu dönemde 😀 Teşekkür ederim tavsiyen için bu arada 🙂

Geri