Elektro gitar tel önerisi

kesinlikle pitbull. aylarca kullansan bile kararma yapmıyor, kopmuyor. tonu da çok güzel, fiyatı da uygun. daha ne olsun 🙂
Üstüne para verseler kullanılmayacak bir marka.3'lü paket almıştım hepsi 2 günde karardı 2.haftada patladı.Ben ernie ball 11-49 kullanıyorum uzunca dayanıyor. Floyd rose köprüyle oyuncak gibi oynamama rağmen kopmuyor kolay kolay.Ellerim çok terlemesine rağmen 2 haftada hafifçe kararıyor.

Üstüne para verseler kullanılmayacak bir marka.3'lü paket almıştım hepsi 2 günde karardı 2.haftada patladı.Ben ernie ball 11-49 kullanıyorum uzunca dayanıyor. Floyd rose köprüyle oyuncak gibi oynamama rağmen kopmuyor kolay kolay.Ellerim çok terlemesine rağmen 2 haftada hafifçe kararıyor.
al sana kanıtı birader. fotoğraflardaki teller daha 1. paketim. neredeyse 5 ay önce almışım, hergün de en az 1-2 saat çalıyorumdur, gram kararma yok. tonu bile hala fenaa değil yani. çok mu nemli bir ildesin, nasıl çalıyorsun anlamadım ki.

Dosyalar

• 1.webp
    1.webp
    34.4 KB · Gösterim: 72
  • 20230919_205049.webp
    20230919_205049.webp
    697.8 KB · Gösterim: 84
  • 20230919_205104.webp
    20230919_205104.webp
    886.9 KB · Gösterim: 75
al sana kanıtı birader. fotoğraflardaki teller daha 1. paketim. neredeyse 5 ay önce almışım, hergün de en az 1-2 saat çalıyorumdur, gram kararma yok. tonu bile hala fenaa değil yani. çok mu nemli bir ildesin, nasıl çalıyorsun anlamadım ki.
Senden kanıt isteyen olmadı BİRADER ? Günde 1 2 saat çalmayla benim tellerim 5 yıl da gider 10 yıl da.Eskişehirdeyim çok merak ediyorsan.Çevremde bu telleri kullanan herkes şikayetçi bascısı da gitaristi de.

Senden kanıt isteyen olmadı BİRADER ? Günde 1 2 saat çalmayla benim tellerim 5 yıl da gider 10 yıl da.Eskişehirdeyim çok merak ediyorsan.Çevremde bu telleri kullanan herkes şikayetçi bascısı da gitaristi de.
git sipariş verdiğin yerdeki yorumlara yaz o zaman. yazacaksan da niye benim mesajımı alıntılayıp karşıt görüş bildiriyorsun? bu benim düşüncem, deneyimim; o senin. banane senin ne düşündüğünden...

Ilginçtir bende de Ernie Ball teller çok çabuk sarardı paslandi. Belki de her modeli aynı değildir ama ben hiç beğenmedim ayrıca çok gürültü yapıyor teller ve perdeler arasında gidip gelirken vıcık vıcık. Elixir bir seneden fazla kullandığım olmuştur. Çok uzun süre kirlenmiyor paslanmiyor ve de çalım rahatlığı çok iyi gayet kaygan.
Ikinci favorim D'Addario Nyxl

Ernie Ball paradigm dışında hangi ernie ball alırsan al maksimum 3 ay. Ernie Ball sahne ve stüdyo performansları için kısa vadeli teldir bu yüzden de elixir v.b. türevlerine göre de nispeten ucuzdur. Ekonomik anlamda ise enstrümanın kullanım süresi bakım ve hava koşullarını da dikkate alarak kabaca bir hesap yaparsanız 1 yıl içerisinde maksimum 2 paket takım elixir parasından daha fazla ödemiş olduğunuz sonucuna varabilirsiniz.
Özetle uzun kullanım ömrü ve performansı bekleniyorsa tüm şartlar zorlanarak elixir alın. Maddi sorunum yok diyorsanız ernie ball paradigm alın. 3 ayda bir 250 lira vermek mi? 6-8 ay arasında 450 ile 600 lira vermek mi?
Oturun ne sıklıkla tel değişimi yapıyorsun bunu takip et sonra 1 yıl içinde tele verdiğin parayı hesapla kendin bulursun zaten en mantıklısını

her ay tel değiştiren biri olarak söylüyorum. Bakın sadece kendi fikrim, ernie ball 3.gün simsiyah oldu ve kayganlığı anında gitti ellerim çabuk terliyor o yüzden galiba emin değilim benim tercihim daddario dan yana gayet memnunum ve en son aldığım gitarımda alırken üstünde pitbull teller olduğunu söyledi yaklaşık 2-3 ay önce takmış ve hala pırıl pırıl kararma yok sadece üst sarımlı telleri biraz cansız tabi bu öneri değil ama kötü olduğunu düşünmüyorum

Allah allah herkesin ernie ball ile kötü anıları olmuş.Ben 11-48 kullanıyorum Standard E akortunda ve 2 ay kullanıyorum.Günde 4 5 saat çalıyorum.Öyle sakin çalan biri de değilimdir doğaçlama çalarken rake yaparım sert tuşede alternate yaparım 3 step bend yapıyorum g ve b telinde.Floyd rose ile oyuncak gibi oynarım.

En pahalı marka gibi görünen Elixir aslında hepimizin dostu. Kozmetik olarak rakipsiz... şu kadar zamanda karardı, paslandı diyemiyorum çünkü o kadar zaman geçene kadar zaten teli değişmek gerekiyor artık. Ota boka az para vereceğime elixir'e çok para verip tepe tepe kullanıyorum.
Ha bunun tona etkisi var, elixir ruhsuz cansız eleştirileri var vs vs ... evde çalan insanım, albüm kaydetsem belki haftada bir ne bileyim ernie ball ya da d'addario filan değiştiririm ama evde ton kaybı ve kozmetik dengesinde Elixir rakipsiz.
Pitbull kullanıp da (bakın forum yorumu demiyorum).... bizzat kullanıp da memnun kalan duymadım ahir ömrümde.

Geri