Elektro gitar tel önerisi

Yaklaşık 2 haftalık kullanımdan sonra gözlemlerimi paylaşayım.

Tel iki hafta da kararmaya başladı,tonal bir kayıp gözlemlemedim ama çabuk kararması beklemediğim bir durum oldu.

Sanırım bu teli sanatçılar için konser verenler için üretmişler,Ernie gibi kullan at.

Bizim gibi kullanıcılar için elixir canmış 😊
Ilginç, bendekiler hala tertemiz, 3 gitarimda var bu telden. Belki çok sık çalıyorsunuz bana nazaran. Gitarları hard case içinde muhafaza ediyorum.

Ilginç, bendekiler hala tertemiz, 3 gitarimda var bu telden. Belki çok sık çalıyorsunuz bana nazaran. Gitarları hard case içinde muhafaza ediyorum.

Valla günde ortalama 1 saat,sıcak günlerde hardcase içinde tutmadım bir kaç gün,o yapabilir belki ama,elixir de yine tutmadığım bir kaç günde case loymamama rağmen bu kadar hızlı kararmamıştı.

Dunlop un tel koruyucusu da kullanırım çalmayacağım zaman.

Daha önce Daddario NYXL de kullanmıştım bir çok kez.

Valla bu tel konusu bira markaları gibi hepsinin avantajı dezavantajı var,son 3 yıldır Becks içen biri olarak,XS e tombul Efes notu verdim 🍺😎

Valla günde ortalama 1 saat,sıcak günlerde hardcase içinde tutmadım bir kaç gün,o yapabilir belki ama,elixir de yine tutmadığım bir kaç günde case loymamama rağmen bu kadar hızlı kararmamıştı.

Dunlop un tel koruyucusu da kullanırım çalmayacağım zaman.

Daha önce Daddario NYXL de kullanmıştım bir çok kez.

Valla bu tel konusu bira markaları gibi hepsinin avantajı dezavantajı var,son 3 yıldır Becks içen biri olarak,XS e tombul Efes notu verdim 🍺😎
Haa hocam yaşadığınız yere göre belki nem fazlaysa o yapmıştır (daha doğrusu yapmış olabilir.). Nem daha kolay kararma (oksitlenme) yapar diye biliyorum.

Elixir için piyasada bir hayli sahtecilik söz konusu, bu sebeple amazon gibi satıcılardan temin ediyorum. Düzenli çalan ve sürekli sahne alan biriyim, 6 ay en ufak problem yaşamadan kullanabilirsiniz elixir telleri. Ton parlaklığı çok derdiniz değilse de 1 seneye kadar yolu var 😀 Ben anlamıyorum her ay tele para veren insanları... Kayıt almadığınız sürece hayati bir ihtiyaç değil tel değiştirmek. Ne zaman kopar, o zaman değişir bana göre 😀

Elixir için piyasada bir hayli sahtecilik söz konusu, bu sebeple amazon gibi satıcılardan temin ediyorum. Düzenli çalan ve sürekli sahne alan biriyim, 6 ay en ufak problem yaşamadan kullanabilirsiniz elixir telleri. Ton parlaklığı çok derdiniz değilse de 1 seneye kadar yolu var 😀 Ben anlamıyorum her ay tele para veren insanları... Kayıt almadığınız sürece hayati bir ihtiyaç değil tel değiştirmek. Ne zaman kopar, o zaman değişir bana göre 😀
Çorlu da bir müzik marketten aldım XS telleri,normalde hep Dore Zuhal Senkop falan alırım,Elixir de çok sahtecilik oluyor kesinlikle.

XS sahtesini yapıp piyasayasa süren varsa da takdir ederim,risk alıp üretmiş 😂 Kaç kişi XS alıyor ki.

Çaldıktan sonra jim dunlop ultraglide vb. bir solüsyon ile telleri temizlemek, gitarı sürekli case/kılıf içerisinde tutmamak da özellikle sarımlı tellerin ton ve dayanıklılık bakımından ömrünü epey uzatıyor. İstediğim kalınlık değerlerinde 7 telli set bulamadığım için ernie ball ve daddario karışımı birkaç set uydurdum kendimce, bir süredir bu şekilde kullanıyorum telleri ve 1 yılın üzerinde tel değiştirmediğim halde duyumundan veya çalım performansından pek bir şey kaybetmiyor hiçbir gitarım.

Felaket asitik bir ter yapım var, daha önce de çaldığım gitarların bu sebeple alaşımına kadar eriyen eşiklerini paylaşmıştım buna karşın yukarıdaki yöntemlerle tel konusunda kafam rahat, her baltadaşa öneririm efendim.

elixir candır... her tel ton kaybeder ama kozmetik olarak elixir fersah fersah üstün
hani değişmem gerektiğini şöyle anlıyorum... bir önceki tel alışverişime bakıyorum, 6 ay veya üzeri olduysa haaa vakit gelmiş mevsim de değişti soğuk sıcak değişimi zamanı diyerek yılda 2, bazen sık çaldığım gitarsa 3 kez değiştiriyorum en fazla.... yılda 4 hiç olmadı gibi bir şey

Geri