Emg manyetikli gitar

Herkese merhabalar elimde Schecter Demon 6 Floyd Rose gitar var ben bu gitarın manyetiklerini emg setle değiştirirsem mantıklı mı olur ya da emg manyetikli başka bir gitar mı almalıyım? Maks 3500 4000 civarında emg manyetikli gitar önerir misiniz?

Üstad EMG'li gitar demişsin ama elimde ondan da güzel çok temiz Jackson DXSLMGPST gitar var, çok temiz. Sıfırı 4000 TL ama ben 3800 TL'ye bırakırım, düşünürsen görüşelim!

Şaka şaka 🙂 Bu zamanda 3500 - 4000 TL'yi gören gelecek, EMG yerine... diye başlanacak filan.

Gitarına gayet de EMG manyetikler takılabilir ve çok da mantıklı olur. Lakin sanırım gitarında Schecter'in kendi aktif manyetikleri var, bilmiyorum nasıllar, hissedilir fark olur mu bilemem. Piyasada ikinci el EMG set bolca var, fiyatları da nispeten daha uygun gibi oluyor. Gitarınla ilgili başka sıkıntın yoksa al tak, beğenmezsen aynı fiyata satarsın.

Üstad EMG'li gitar demişsin ama elimde ondan da güzel çok temiz Jackson DXSLMGPST gitar var, çok temiz. Sıfırı 4000 TL ama ben 3800 TL'ye bırakırım, düşünürsen görüşelim!

Şaka şaka 🙂 Bu zamanda 3500 - 4000 TL'yi gören gelecek, EMG yerine... diye başlanacak filan.

Gitarına gayet de EMG manyetikler takılabilir ve çok da mantıklı olur. Lakin sanırım gitarında Schecter'in kendi aktif manyetikleri var, bilmiyorum nasıllar, hissedilir fark olur mu bilemem. Piyasada ikinci el EMG set bolca var, fiyatları da nispeten daha uygun gibi oluyor. Gitarınla ilgili başka sıkıntın yoksa al tak, beğenmezsen aynı fiyata satarsın.
Gitarımda Duncan Designed hb 105 set var onları satıp üstüne de bir seyler koyarak emg 81 85 almayı düşünüyorum. Ne kadar mantıklı olur?

Gitarımda Duncan Designed hb 105 set var onları satıp üstüne de bir seyler koyarak emg 81 85 almayı düşünüyorum. Ne kadar mantıklı olur?

Mantıkla kastın harcadığın paraya değecek mi veya belirgin ton farkı olacak mi diye ise, bu senin ekipmanın, çalım seviyen ve mevcut tonundaki hissettiğin eksik ile iliskili. EMG taktiğin zaman bambaşka bir gitar olmayacak ama illa ki olumlu yönde fark edecektir high gain tonlarında. Ancak sen bu farkı anlayabilecek veya çıkarabilecek kadar hakim misin gitara veya ekipmanın bu farkı ortaya çıkarabilecek mi bunu sen bilebilirsin. Genellikle manyetik modifikasyonu tonda mevcut olmayan bazı beklentileri karşılamak için yapılır.

Geri