Emre Aydın

valla dürüst olmak gerekirse sevdiğim kişilerin albümünü alırım.Artı yükselmeye çalışan yeni bir kişi ya da grupsa beğendiysem albümünü alırım.ama bu işin kaymağını yemiş bir grup ya da kişiyse albümünü almam.öğrenciyiz muhabbeti.ama emre aydın yükselmeye çalışan ve bunu da başaran daha da başarması için bizim dinlememiz kadar albümünü almamızı gerektiren bir insan.şarkıları herkes sever milyonlar dinler ama mp3 yüzünden albüm 20 bin satar.bundan da emre zarar görür.belki bigün özlemeniz için,afilli yalnızlıklar yaşamanız için,kim dokunduysa sana ona git demek için birilerine emrenin orjinal albümünü alınız.hatta aldırınız.türkiye'de onun gibi şarkı yazan insan sayısı 10 u geçmez.

emre aydın çok taktir ettiğim bi isimdir şarkılarındaki duyguları anlımın ortasından hissediyorum. yanlız benim hayatımın şarkısı hareket vaktini daha farklı düzenlemesini beklerdim
bu kadar yoğun bi şarkıyı niye hızlandırma gereği duymuşki acaba.. şahsi fikrim olarak şarkının eski ruhu kalmamış keşke daha derin bi çalışma yapsaydı
ama ona keza diğer şarkıları oldukça başarılı

Hardter demiş ki:
nuwanda demiş ki:
İndirmeyin arkadaşım eğer kendinize zerre kadar saygınız varsa gidin orjinal album hemde beğendiğiniz desteklediğiniz bir adamın albümünü. İndiriyorsanız bari buraya yazıp sinir bozmayın.
sen hiç albüm ındırmıyorsun sanırım paran bolsa banada al 1 tane be

İndiriyorum, hem alıp hem indiriyorum.
Ben herkesi dinlemiyorum!
Ben 1 mp3 indiririm beğenirsem albümü alırım.

Ama şu da olmuştur Muğla da olduğum için Ogun Sanlısoy ve Feridun Düzağaç'ın albümlerini önce indirip sonra almışımdır çünkü geç gelmiştir. Eğer ben buraya beğendim diyebiliyorsam bu albümü almışımdır almam gerekir. Piyasada böyle herkesi beğenmiyoruz arkadaşım bir kaç isim var.

Bu arada ben düzelttim moderatorun biri tekrar "Emre Aydın" yapmış. Manga nasıl maNga şeklinde, Gripin nasıl gripin' şeklinde yazılıyorsa Emre Aydın'da emreaydın şeklinde yazılıyor Kliplerde albüm kapağında v.s. lütfen tekrar editlemeyin.

nasıl bişeydir,ne şekilde nerde nasıl bir ruh haliyle yazılmıştır bilmiyorum,tüm yazımı belkibirgünözlersin dinleyerek anlamaya çalışarak hayaller aleminde geçirdim..dinlerken çok kötü de hissettim ama bi yandan da aman allahım dedim ewet belki de birileri var benzer şeyler hisseden..çok sewdim,sıkılmadım sıkılmam..başarılarının dewamı için en içten dileklerimle..

ii artık bu adamda rockısa artık 🙂) walla ben bunun ilk kendi sitesinde belki bi güb özlersin şarkısnı dinlemiştim ve üst üste 8 kez dinledim.sonra bi baktım piyasa yapmış herif 😀 gerçi ii de olmuş klipte şarkıda başarılı tuttum kendisini ama pop alt yapuılı rock desek yaptığı müzik için daha doğru olur 😉

a7x_aLemci demiş ki:
ii artık bu adamda rockısa artık 🙂) walla ben bunun ilk kendi sitesinde belki bi güb özlersin şarkısnı dinlemiştim ve üst üste 8 kez dinledim.sonra bi baktım piyasa yapmış herif 😀 gerçi ii de olmuş klipte şarkıda başarılı tuttum kendisini ama pop alt yapuılı rock desek yaptığı müzik için daha doğru olur 😉

açıkçası tam olarak rock müzik Türkiye'de nasıldır diye konuşmak lazım. Tüm bu çerçevede EmreAydın bir rockçıdır ama bana göre değildir. Ama çok iyi bir müzisyendir.

Piyasa sözcüğü emreaydın gibi bir müzisyen için sölenecek son kelimelerden biridir bana göre. Müthiş bir müzisyen lütfen bu kadar ağır sıfatlar koymayalım...

bırak sımdı sarkıların hepısı cok ıı ama bu album konusunda almalıyız bence 10ytl fazla deılkı 2-3 gunluk sıgara paranız sıgaradan kesın adamın emegıne saygı duyun hem emre aydına hemde kendınıze yararı olsn

ben bir çok grubun albümünü önce mp3 indiriyorum sonra bakıyorum güzel hemen gidip alıyorum bilgisayardaki kalitesi düşük şeyleri siliyorum emre aydında ama buna hiç gereksinim duymadım ... 6. cadde şarkılarını ne albüm ne mp3 olmadığı halde ezbere biliyorum ve emre aydının tek başınayken harika bir şey çıkartcağını biliyodum
şunu da ekleyeyim mp3 halinden bi kaç şarkıyı dinledim çok kötü alt yapı falan duyulmuyor deneme amaçlı bile indirmeyin 😉

a7x_aLemci demiş ki:
kendi de poprock yaptığını inkar etmiyor ki.sorun nedir?
ayrıca herkes orjinal albümü alırsa günü gelir belki emre bize ücretsiz bi albüm sunar 😉 kimbilir olur belki.

Haftasonu frekans programında söyleşisi vardı. albümün temasının yalnızlık yüklü,melankolik bir havada olmasının içinde bulunduğu ruh halinden dolayı olduğunu söyledi. Albüm bence çok sağlam ama sadece belki bir gün özlersin,afili yalnızlık tan bahselidirse çok yazık olur geri kalanlara. Dayan yalnızlığım,Hareket vakti(yeni yorumuyla), Bu kez Anladım dinlenesi,dinletilesi parçalar..çok iyi bir çizgide emreaydın işallah hep böyle devam eder.

Soft tarzda iyi albümler arasına girebilecek bir albüm olmuş.zevkle dinliyorum,kulağa çok hoş geliyor.umarım emre aydın bundan sonrada aynı çizgisinde devam eder.başarılar diliyorum

phoenixb demiş ki:
Haftasonu frekans programında söyleşisi vardı. albümün temasının yalnızlık yüklü,melankolik bir havada olmasının içinde bulunduğu ruh halinden dolayı olduğunu söyledi. Albüm bence çok sağlam ama sadece belki bir gün özlersin,afili yalnızlık tan bahselidirse çok yazık olur geri kalanlara. Dayan yalnızlığım,Hareket vakti(yeni yorumuyla), Bu kez Anladım dinlenesi,dinletilesi parçalar..çok iyi bir çizgide emreaydın işallah hep böyle devam eder.
Tekrarı var mı?Varsa ne zaman bilen var mı_?

birçok soft albüm sıkıcı oluyor.. bir iki şarkılık ömürleri olan ve o iki şarkı üzerine kurulmuş albümler oluyor genellikle soft albümler... ama afili yalnızlık albümü çok başka olmuş... baştan sona soft ve baştan sona dinlenesi bir albüm... bunu başarmak kolay iş değil... bir röportajında aşık veysel deki duruluktan yalınlıktan bahsetmiş... emreaydın da bu yolda sağlam adımlarla yürüyecek biri bence... basit, karmaşası olmayan anlaşılır sözler... ama her birinin değeri çok çok yüksek...bu sözlere müzik eklenince alt yapısı cartu-curtu girince işin içine harika bir albüm çıkmış ortaya... yazar kimliği artık iyice yayıldı zaten... herkesler öğrendi emreaydının ne denli etkiliyeci ne denli derinliği olan yazılar yazdığını... boş bir insan üretemez... piyasa olan ya da olma yolunda olan bir insan bu kadar derinliği olan şeyler üretemez... elbette ki emreaydın içinde bir zaman sonra piyasa oldu denilecek...denilsin aslında bu kötü bir şey değil.. emreaydının ne kadar çok insana ulaştığının bir göstergesidir bence... yaptığı işten öte işindeki bilgisinden öte ruhu güzel insan... o duygular, yaşanmışlıklara bakış açısı, hisleri öyle böyle değil... bu zamanda böyle hisseden, hissettiğini böyle kaleme alan, kaleme aldığı şeyleri müziğe dönüştüren kaç insan var ki.. bir elin beş parmağını geçmez desem yeridir aslında... emreaydın müzik dünyasında çok sağlam bir yerde olacak buna şüphe yok...duruşu, hedefleri, idealleri, yaptığı işler her şeyiyle emreaydın bu dünyanın içinde olmayı fazlasıyla hakediyor... 11 şarkı 11 ide muhteşem... aman şunu atlayıp öbür parçaya geçeyim diyemiyorum albümde... dön dolaş dinlenesi bir albüm ki en son çilekeşin albümünü bu kadar sık dinlemiştim... işin özü mutluyum ben... bu albüm tam zamanında geldi... öyle çok ihtiyacım varmış ki bu şarkılara... bu mevsim, bu havalar, bu yalnızlık, dermanım bu albüm oldu desem yeridir... emreaydın diyor ya yalnızlık temalı bir albüm bu ve hayatınızın bir döneminde mutlaka dinleyeceksiniz diye... olmuş valla... aynen öyle olmuş... ben biliyorum ki içinde bulunduğum şu anı şu duyguları yeniden yaşayacağım ve o zaman yine bu albüme dört elle sarılacağım...

Geri