Emre Aydın

yener demiş ki:
DEJ-A demiş ki:
yener demiş ki:
'meyve veren ağaç taşlanırmış' diye güzel bir atasözümüz var.adam yaptığı işlerde başarılı olduğu için eleştiriliyor.

ister sevin ister sevmeyin ama lütfen çoçukca kavgalardan kaçının ve herkese saygı göstermeyi öğrenin...
🙂 Onun başarılı olup olmadığı tartışılmıyor burda,keşke bende tartışsam ama sizlerde bir mesajımın üstüne hücuma geçiceğinize adamın müziğini , yaptıklarını anlatabilirsiniz.
Ayrıca başarılı veya değil ( aldığı ödüller kendi kitlesinde başarılı oldugunu gösterir ) ama emre aydın şuan için rock statüsünde.Ben rock yapmıyor dedim,siz çıktınız ne fark eder dediniz.Ama biz bu adamın başlığına eğer türk rock bölümünden giiyor isek,bunda bir yanlışlık var.Ve o yanlışlık forum yöneticilerinde mi yoksa Emre Aydın ın yaptığı müzik türünü rahatlıkla söyleyip,nedenleri ile açıklayabilecelk insan bulunamamasımı.
Neyse buna cevap verecek insan bulmak galiba zor olacağından devam edin Emre Aydın dan.

aslına bakarsan senle veya herhangi bir kullancı için yazılmış birşey değildi,üstüne alınmana şaşırdım.ben bu başlığın genel gidişatı için söylemiştim...

müziği 'rock' veya 'rock değil' diye belli kalıplara sokmak hatalı bir düşünce diye düşünmekteyim.

peki ' emre aydın rock müzik yapmıyor' diyorsun,seni bu kanıya yönelten seyin ne olduğunu söylersen belki daha sağlıklı tartışabiliriz...
Kendi üstüme alınma sebebim,senin bu düşüncelere karşı söylemiş oldukların ve bunları söyleyen olarak, birinin de ortaya atılması gereğiydi.
Müzik rock veya değil gibi kalıplara sokmak yanlış falanda değildir.Şuan bir rock sitesindesin ve kendisini rock yapıyorum diyerek tanımlayan bir kişiyi tartışıyorsun ( veya fanları ) Ama rock müziğin ayrı bir boyutu vardır özellikle pop müziğe oranla.Ayrı bir işlevi vardır.Bu ayrım yapılmalıdır ve ben buyum diyen adama kendimize göre olan doğruyu belirtme fırsatını kendimizde bulmalıyız.
Bana göre neden değil,çok basit bir sorudur bu.Rock müziğin fonksiyonları vardır ve Emre Aydın bunlara uymuyor.Popüler müzik katılımlı bir rock ! anlayışı çerçevesinde müziğine yön veren bir insan.Ve bu tip düşüncelere sahip insanlar sebebiyle pop-rock adı altında saçma sapan türler,akımlar oluşmaya başlıyor.Karşı olduğumuz bu.Popüler müzik le rock müzik ayrımı yapılmalıdır.Bu 2 si harman yapılamaz,yapılmamalıdır.

anlamıyorum şu emre aydına pop diyenleri sana göre pop bana göre değil başkasına görede rap dinlıyorsan dine dinlemıyorsan dinleme kımse sana silah dayayıp dinle demıyor fazla bir şey istemıyoruz zaten saçmalamayın yorum yazarken yeter hadda dinlemıyorsan bu adam pop yapıyor demenıze ne gerek dinlemıyorum yaptığı müzik tarzı bana uymuyorde kes niye uzatıyorsunuz neden salak salak yorum yazıp 2li tartışma oluşturuyorsunuz

yamyamtr demiş ki:
anlamıyorum şu emre aydına pop diyenleri sana göre pop bana göre değil başkasına görede rap dinlıyorsan dine dinlemıyorsan dinleme
Böyle bir yorum yazma cesaretini kendinde nasıl buldun anlamıyorum.Kötü başladın biraz düzelttin,sonra yine mesajın içine ettin.Ama beni ilgilendiren tarafı bu ilk kısmı.
Sana göre pop bana göre rock nasıl diyebilirsin,kişisel görüş mü evrensel müziği etkileyecek.Çok saçma çoook.

yamyamtr demiş ki:
bu adam pop yapıyor demenıze ne gerek dinlemıyorum yaptığı müzik tarzı bana uymuyorde kes niye uzatıyorsunuz neden salak salak yorum yazıp 2li tartışma oluşturuyorsunuz
Yorumların salaklığı da kişisel bir görüş ama haddini aşmanı gerektirmez.Burada yorumlar hadler aşılmadan olumlu veya olumsuz düzeyde yapılabilir hatırlatırım.

DEJ-A demiş ki:
yamyamtr demiş ki:
bu adam pop yapıyor demenıze ne gerek dinlemıyorum yaptığı müzik tarzı bana uymuyorde kes niye uzatıyorsunuz neden salak salak yorum yazıp 2li tartışma oluşturuyorsunuz
Yorumların salaklığı da kişisel bir görüş ama haddini aşmanı gerektirmez.Burada yorumlar hadler aşılmadan olumlu veya olumsuz düzeyde yapılabilir hatırlatırım.

'yamyamtr' nickli arkadaşım sanırım forumun amacının ne olduğunu bilmiyor.forum seviyeli bir biçimde tartışmak ve bilgi paylaşımı acısından kullanılır.ben ve 'dej-a' nickli arkadaşım fikirlerimiz ayrı olduğu için seviyeli bir sekilde tartışıyoruz,bunun neresi salakça oluyor ?

bence sen konusmak için konuşma ve lafın nereye gideceğini bil öyle konuş :!: :!: :!:

Benim forumda gördüğüm bir çok insan tartışmayı bilmiyorlardı ki. O açıdan, siz bu forumda bunu aramayın, iş bitsin. Aramakla bulunacak şey değil zira 😉 Genel konuşmuyorum bu arada, emreaydın forumu adına konuşuyorum, üzerine alınması gerekenler alınır, alınmayacak olanlar da kendilerini bilirler.
O kadar rahatsız edici madem ki emreaydın başlığının Türkçe Rock bölümünde bulunması, yetkililere sesleniyorum, silinsin başlık burdan. Nereye gerekiyorsa oraya açılsın.
Kimse de boşu boşuna kimseye faydası dokunmayacak bir tartışmanın yükümlülüğü altına sokmasın kendisini.

Benim anlayamadığım arkadaslar emre aydın 6.caddede iken rock yapıyo ve cok guzel yapıyo ayrılınca yapmıyo oluyo bende bı kaçtane parcasından başka dinlemiyorum ama bence populermuyzık kavramı altında işini yapıyo ozellikle grıpınle yapılan düet extra olmus cokda guzel olmus populermuzık sonucta rock kavramı altına gırebılır bence kı buraya kırac bile giriyosa emre aydın kesin girmelidir...Nse

evet mesajımın ardında dururum ve düzeltmem gereksız bir konu olursa hiç çekinmeden salak yazarım kaç defa mesaj attık konu uzamasın kapatalım emre aydına devam diye ama anlama kıtlığı çeken arkadaşlar konuyu çok uzattı bende anlasınlar diye öyle bir mesaj yazdım iyikide yazmaşım dinlemek istemıyen dinlemesin kimse sizi zorla tutmuyorr

dön dolaş aynı şey.. aynı tas aynı hamam... uzayan saçma sapan konular... gereksiz tartışmalar...

mesajımı bir alıntı ile bitirmek istiyorum hemen...

lalala bir elimde gökyüzü var halaaaaaa...

ea.org'dan alıntıdır....

hande_sh demiş ki:
Saçma olduğunu algılayamıyorlar ne yazık ki.
Biz de bezmeden cevap veriyoruz. Bize mi yazık, onlara mı acaba ??
İşinize geldiğinde kim ne derse desin, dinlesin veya dinlemesin diyosunuz,daha sonrada cevap verme gereği duyuyorsunuz.
Tamam o zaman madem ki bu konu bu kadar uzadı,yapmış olduğu tür hakkında da kesin çıkarımlarda da nedense bulunamıyoruz,o zaman konuyu kapatırız isteyen istediği yakıştırmayı yapar.Ama sonra da o acayip EMRE AYDIN FANATİÐİ KIZ arkadaşlarımız sen nasıl böyle söylersin demesinler !
Not=Hayatta çözümlenemeyecek hiçbir şey yoktur,fikirler değişebilir,at gözlüğü ( varsa ) çıkarılabilir.Ve herşey konuşularak çözüme ulaştırılabiir.Tabii sabreden ve anlamak isteyen kişiler için.Buda tipik bir insanoğlu işlevi...

rocknsebo demiş ki:
Benim anlayamadığım arkadaslar emre aydın 6.caddede iken rock yapıyo ve cok guzel yapıyo ayrılınca yapmıyo oluyo bende bı kaçtane parcasından başka dinlemiyorum ama bence populermuyzık kavramı altında işini yapıyo ozellikle grıpınle yapılan düet extra olmus cokda guzel olmus populermuzık sonucta rock kavramı altına gırebılır bence kı buraya kırac bile giriyosa emre aydın kesin girmelidir...Nse
Hdi Kıraç ı anadolu rock ! sıfatına sokabilirsin,ama emre aydın farklı.Ayrıca 6. cadde tamamen farklı bir boyut,gönül isterdiki emre aydın hep 6.cadde olarak devam etseydi.Çünkü 6.cadde hakkında tartışmaya açılacak herhangi bir çözümsüzlük yoktu.Rock müzik gerekliliklerini çok iyi yansıtan bir gruptu,ve tabii emreaydın da o zamanlar için.
Fakat artık tarzını çözümlemeye uğraşmayalım,Emre Aydın dan devam edelim...

samimiyetinden şüphe duymaya başladığım insan. yalnızlık albümle beraber bitti sanırım 🙂 çıkmadığı kanal röportaj vermediği dergi kalmadı.

peki bizim derdimiz ne, neye bozuluyoruz? gün gelir hülya dergisinde rockçu!! emreaydın diye yazmazlar, o günden sonra herkes sever emreyi. oturup da tartışacak rocker hayranı kalmamıştır.

ayrıca emreaydin.org adına konuşan arkadaşlara cevap vermeyelim derim; (malum halen saçmalıyoruz)

her eve lazım:

http://forum.emreaydin.org/index.php/topic,88228.0.html

Geri