Engl Ironball Ses Ornekleri

Evet, ben gayet net anladım. Ben Ironball'u biraz daha geleneksel gain mantığında bir amfi gibi bellemişim, çünkü zaten malum ENGL amfileri bazı istisnalar hariç daha çok modern hi-gain karakterinde, ya da en azından ENGL dendi mi akla gelen bu. Laney Lionheart ile karıştırdığımı anladım sonra.
Gerçi Ironball için de internetteki videolardan edindiğim izlenim aslında pek çok işe gelebilecek bir amfi olduğu yönünde ve Alman malı olması gibi ciddi bir artı da var (En azından ben öyle biliyorum ?) Aslında benim kafalar için belki de en mantıklısı Ibanez TSA gibi bir şey almak ve onu dışarıdan pedal takviyesi ile kullanmak. Ama ENGL'nin yapım kalitesi ve üzerindeki opsiyonlar Ibanez'de yok. Bu nedenle çok yönlü olabilecek bu tip bir amfiyi de değerlendirmek istedim. Sonuçta hi-gain bir amfi düşük gain iş yapamaz değil (ama tersi geçerli olmuyor). Belki Gigmaster da bu anlamda iyi bir tercih olabilir, bir bakacağım.

Tolga bey,

Bütçe işini bilemem ama aşağıya link'ini koyduğum amfiyi şiddetle tavsiye ederim. Fiyatından dolayı alamamıştım.

ENGL Retro Tube 50 Combo Ampli Kombo Amfiler ENGL

Ya da bu...

Blackstar HT Club 40 Red Limited Edition Kombo Amfiler Blackstar

Bende combo olarak Blackstar Ht Club 40 Vintage Pro var ve tahmin ediyorum bu red limited edition da aynı karakterdedir. Marshall'dan daha bir Marshall 🙂

@erenkavukcu Mark V serisi dogru ayarlarla(bu nokta cok onemli çünkü baya kasiyor dogru ayari bulmak) birçok tarza 70%-80% oranda hizmet eder bence. Ama is löp löp gainli şeylere gelince malesef bu kadar iyimser konusamayacagim. Illa ki kayitta gain kisilacak uzerine bateri ve bass gitar gelince o ton sertlesecek toplanacak falan ama ben bu konuyu daha cok ev kullanimi icin söylüyorum. Tabii ki bi boost pedaliyla cok yuksek gain seviyelerine çıkabilir amfi ama bi kafa amfiye o kadar verince onune gain miktarini arttirabilmek icin boost pedali koymak istemem ben acikcasi. Sadece bazen bazi sololarda accuk ekstradan saturasyon istiyorsam kullanirin. Mark V'nin footswitchindeki Eq ve Solo switchleri sayesinde baska pedala da cok gerek kalmiyor. Solo switchinin amfi üzerinden volume ayari var. Eq'da meshur 5 band Eq'su Mesa'nin. Reverb'u de acip kapamak icin bi switch yerlestirmisler.

Tabii ki bu goruslerim cok kisisel. Evde ENGL Screamer 50 'imi kullanirken gain amfinin boostu acikken saat 3 yönüne bakiyor. "Bilenler bilir" Screamer'in icindeki gain miktarini. "Lö blek metal" dahi calinir 😀

Ama satmazsan JP13'le guzel uyusur tabiî. Ha JP13'u satip PRS Steven Wilson Signature falan alacaksan hemen sat 😀 😀

Tolga bey,

Bütçe işini bilemem ama aşağıya link'ini koyduğum amfiyi şiddetle tavsiye ederim. Fiyatından dolayı alamamıştım.

ENGL Retro Tube 50 Combo Ampli Kombo Amfiler ENGL

Ya da bu...

Blackstar HT Club 40 Red Limited Edition Kombo Amfiler Blackstar

Bende combo olarak Blackstar Ht Club 40 Vintage Pro var ve tahmin ediyorum bu red limited edition da aynı karakterdedir. Marshall'dan daha bir Marshall 🙂
Teşekkür ederim. Evet, ENGL Retro Tube bütçemi çok aşar. Blackstar bu anlamda cazip geliyor, kombo istemiyorum, ama kafa seçeneklerini bir değerlendirmek lazım.

@erenkavukcu Mark V serisi dogru ayarlarla(bu nokta cok onemli çünkü baya kasiyor dogru ayari bulmak) birçok tarza 70%-80% oranda hizmet eder bence. Ama is löp löp gainli şeylere gelince malesef bu kadar iyimser konusamayacagim. Illa ki kayitta gain kisilacak uzerine bateri ve bass gitar gelince o ton sertlesecek toplanacak falan ama ben bu konuyu daha cok ev kullanimi icin söylüyorum. Tabii ki bi boost pedaliyla cok yuksek gain seviyelerine çıkabilir amfi ama bi kafa amfiye o kadar verince onune gain miktarini arttirabilmek icin boost pedali koymak istemem ben acikcasi. Sadece bazen bazi sololarda accuk ekstradan saturasyon istiyorsam kullanirin. Mark V'nin footswitchindeki Eq ve Solo switchleri sayesinde baska pedala da cok gerek kalmiyor. Solo switchinin amfi üzerinden volume ayari var. Eq'da meshur 5 band Eq'su Mesa'nin. Reverb'u de acip kapamak icin bi switch yerlestirmisler.

Tabii ki bu goruslerim cok kisisel. Evde ENGL Screamer 50 'imi kullanirken gain amfinin boostu acikken saat 3 yönüne bakiyor. "Bilenler bilir" Screamer'in icindeki gain miktarini. "Lö blek metal" dahi calinir 😀

Ama satmazsan JP13'le guzel uyusur tabiî. Ha JP13'u satip PRS Steven Wilson Signature falan alacaksan hemen sat 😀 😀
Hahaha 😀 Valla Mark V:35 çıkmış artık dünyam değişti benim, bebeğim gibi bakıp onunla yaşlanmak istiyorum... 😀

Geri