Ernie Ball mı Elixir mi

Beyler yeni sayılırım 1,5 yıldır gitar çalıyorum şu ana kadar d'addario ve elixir kullandım. Çoğunlukla death ve progresif metal çalıyorum. Ve tel değiştireceğim zaman ernie ball ve elixir lerin arasında kaldım. Aranızda ernie ball kullanan varsa bana memnuniyet durumunu yazabilir mi?

Son düzenleme:
Beyler yeni sayılırım 1,5 yıldır gitar çalıyorum şu ana kadar d'addario ve elixir kullandım. Çoğunlukla death ve progresif metal çalıyorum. Ve tel değiştireceğim zaman ernie ball ve elixir lerin arasında kaldım. Aranızda ernie ball kullanan varsa bana memnuniyet durumunu yazabilir mi?
Sık tel değiştirmiyorsan uzun ömürlü bir tel istiyorsan elixir almalısın her şekilde. Ama çok uzun süre dayanmasa da olur, bir kaç gün içinde kararması problem olmaz diyorsan ernie ball alınabilir. İkisinin de 09-42 ve 10-46 olan tellerini kullandım. 09 zaten her halükarda rahat ama ernie ball 0.10 da bile bendler rahat gelmişti normalde alışık olmamama rağmen. Kısacası bana ernie ball daha kolay bend yapılabilir şekilde rahat hissettiriyor ama teller kararmasın ve bir kaç ay bile dayansın istiyorsan elixir.

Elixir uzun ömürlüdür. Yıllardır başka tel kullanmıyorum. Standart akort için Optiweb 9-42 ya da 10-46, düşük akortlarda çalıyorsanız Optiweb 09-46 ya da 10-52 öneririm.

O zaman kesinlikle hybrid öneririm. Diğer türlü -amiyane tabirle- don lastiği gibi sallanıyor 6. tel. D drop kullanıyorsanız 9-46, daha düşük akortlar için 10-52 tavsiye ederim.

Geri