Ev için Ses Kartı Gibi Ses Kartı

Elimdeki tüm alternatif ekipmanı elden çıkartıp sadece Plugin lere yönelmeyi planlıyorum

Bilgisayarım: İ7 9700 işlemcili 16gb ram vs donanımlara sahip ortalamanın bir tık üstü oyun bilgisyarı
Ses Kartım: Roland Rubix 22
Monitör: Alesis M1 Active

Sanırım Pluginleri kullanırken önceliğimin ses kartı olması gerekiyor. Roland Rubix 22 bu işi gümbür gümbür kıvıramayacak sanıyorum çünkü demolarını kullandığım bazı pluginlerde adını tam koyamadığım bir gecikme oluyordu. Kendime ses kartı gibi bir ses kartı almak istiyorum. Bütçemi 8000TL olarak belirledim. Aradığım ürünün illaki ülkemizde olmasına da gerek yok. Bir yolunu bulur getirtirim. Tek bildiğim ürün Rme Babyface açıkçası.

Ayrıca Call of Duty Warzone gibi ses kasmam gereken oyunları oynarken de bu kartın nimetlerinden faydalanmak isterim. Rog Strix Fusion 700 ve G633 kulaklıkları da kullanıyorum.

Sizin kullandığınız veya kullanmayı düşündüğünüz ses kartları hangileri?

Eğer ağırlıklı olarak plug-in'ler ile ITB ( in the box ) çalışacaksanız güçlü dsp'si olan Antelope ve UAD gibi markalara yönelmeniz daha faydalı olabilir. Örneğin Antelope Discrete SC 4 veya UAD Apollo TwinX Duo/Quad gibi. RME Babyface Pro FS'de olabilir pek tabii ama kullanımınıza bağlı olarak RME'de bilgisayarınızın işlemcisine daha çok yük binebilir. Bir de UAD cihazı aldığınız zaman cihazla beraber free olarak gelen bazı plug-in'ler , aynı şekilde Antelope ürünü aldığınızda free olarak gelen FPGA FX'ler söz konusu oluyor. Bu da her iki markanın bir artısı.

Ancak plug-in kullanımında RME şöyle bir avantaja sahip : Plug-in'ler genellikle sinyali renklendirdiğinden , kullandığınız ses kartının konvertörlerinin renkli olmaması (transparan olması) genellikle tercih sebebi olabiliyor. RME'nin konvertörlerinin UAD ve Antelope'un konvertörlerine göre daha transparan bir karaktere sahip bulunması , bu noktada RME'nin bir avantajını teşkil ediyor.

Eğer ağırlıklı olarak plug-in'ler ile ITB ( in the box ) çalışacaksanız güçlü dsp'si olan Antelope ve UAD gibi markalara yönelmeniz daha faydalı olabilir. Örneğin Antelope Discrete SC 4 veya UAD Apollo TwinX Duo/Quad gibi. RME Babyface Pro FS'de olabilir pek tabii ama kullanımınıza bağlı olarak RME'de bilgisayarınızın işlemcisine daha çok yük binebilir. Bir de UAD cihazı aldığınız zaman cihazla beraber free olarak gelen bazı plug-in'ler , aynı şekilde Antelope ürünü aldığınızda free olarak gelen FPGA FX'ler söz konusu oluyor. Bu da her iki markanın bir artısı.

Ancak plug-in kullanımında RME şöyle bir avantaja sahip : Plug-in'ler genellikle sinyali renklendirdiğinden , kullandığınız ses kartının konvertörlerinin renkli olmaması (transparan olması) genellikle tercih sebebi olabiliyor. RME'nin konvertörlerinin UAD ve Antelope'un konvertörlerine göre daha transparan bir karaktere sahip bulunması , bu noktada RME'nin bir avantajını teşkil ediyor.
Çok teşekkür ederim. Tam olarak aradığım cevabı aldım.

Geri