Satılık Fender American Deluxe Stratocaster

Takasa
Kapalı
Fiyat
41000
Para Birimi
TL
Merhaba,

Gitarı 2008 yılında Amerika Birleşik Devletlerinden aldım. Fatura ve diğer tüm evrakları durmaktadır. Aktif olarak 1 seneden daha az kullanılmıştır. Evden pek dışarı çıkmadı. Sürekli Hard Case’nin içinde muhafaza edildi. 15 senelik bir gitar için oldukça temiz durumdadır. Gitar üzerindeki stickerlar hala durmaktadır. Ne kadar az kullanıldığının en büyük ispatıdr. Eylül 2022, Kadıköy TupTup atölyesinde sap ve entenasyon ayarları yapılmıştır.

Neden satıyorum?

Hatırası ve ilk profesyonel gitarım olmasından kaynaklı satmayı düşünmüyordum. Geçtiğimiz 10 yılda 4-5 kere stüdyoda kullandım. Son 1 senede evde bile kullanmadım. Kısaca ihtiyaç fazlası ve iş yoğunlunğumdan vakit bulamayıp kullanamamamdan kaynaklı satılıktır. Ahşap enstrümanlar, yaş aldıkça gerçek tonunu yakalarlar. Gitarın tonları oldukça iddialıdır. Alan arkadaşa şimdiden hayırlı olsun. Çalım rahatlığı ile alakalı internette güzel içerikler var incelemenizi öneririm. Yeni sahibi sıfır ayarında bir gitar sahibi olacaktır.

Özellikler ve Faydalar

Marka: Fender
Menşei: USA
Model: Amerikan Deluxe Stratocaster
Klavye: Rosewood (Doğal Gül Ağacı)
Yıl: 2008
Renk: Amber
Manyetik: SCN(Single Coin Noiseess)
S-1 Switching
Fender Kilitli Burgu Teknolojisi
Orijinal Hard Case içerir
Orijinal Fender Tremolo Kolu içerir

Gülağacı klavyeden kemikli doğal ton alırken SCN manyetik teknolojisinin sunduğu manyetiklerin sarımından kaynaklı dip gürültüyü minimize ederek çaldığınız eserden daha analog ve maksimum fayda almanızı sağlar.

Sık sık bend tekniği kullanan gitaristler, enstrümanlarını akordunu daha sık düzenlemek zorunda kalırlar. Bend tekniği ve varyasyonları, tel üzerinde yoğun stress oluşturur. Tel üzerine binen yük, gitarı akord sorunları ile karşı karşıya bırakır. Sürekli akord etmek de çalım kalitenizi ve hevesinizi doğrudan etkiler. Fender Deluxe Burgu kilitleme özelliği, gitarınızın akord sorunlarına yanıt vererek, çalım kalitenizi arttırır. Gitarla geçen vaktinizin verimini arttırır.

Fender Stratocaster gitarlar, müzisyenlere geniş yelpazede müzik tarzları icra etmelerine olanak tanır. Günümüz sahne profesyonellerinin performanslarında en sık tercih ettiği markalardan biri olan Fender Stratlar; özellikle Pop, Caz, Funk, Rock’n Roll ve Blues tarzlarında alacağınız keyfi arşa çıkarır. Deluxe modellerinde bulunan S1 Switch özelliği de Single manyetiklerin tamamın ya da her ikisinin seri ya da parelel bağlanmasını sağlayarak, diğer müzik tarzlarına da yanıt vererek, tarz değişikliğinde gitar değiştirmeye gerek kalmadan farklı alternatiflerde müzik icra etmelerini sağlar.

Not: Enstrumanların kargo ile gönderim seçeneğine sıcak bakmıyorum. Alıcının gitarı deneyerek, aklında soru işareti kalmadan almasının daha sağlıklı olduğunı düşünüyorum. İstanbul içi yakın güzergahlarda ortak bir noktada görüşülmesinde elimden geleni yaparım.

Esenlikler…

be4741a9-a038-4a23-96d4-f2e449797315.webp
45e181a9-2e04-4ef1-b5ca-dd3d26425469.webp
c248c63b-442b-47c1-9a97-2dd7da369df1.webp
a5fccf91-589f-447b-b55d-b65374e15ea1.webp

Geri