Fender Frontman 10 G Kolon Büyütme??

Merhaba, elimde Fender Frontman 10 G amfi var ve bir de Zoom G5 prosesor.. Prosesoru aux in den bağlasam bile kolonun küçüklüğünden mıdır, içindeki amfi katından mıdır bilmiyorum ama tonlar hiç hoşuma gitmiyor. İçindeki amfi katı değişmeden kolon büyütülebilir mi? Ya da ne yapılabilir? . 10G de arkada 28W yazıyor ama tonlar hiç öyle değil🙂 . En azından prosesorden düzgün ses almak istiyorum.

kolon ?

O amfiyle ne yapsan düzgün ses alamazsın ... prosesörü hoparlör ile kullanma yollarını araştır.

28 veya kaç watt yazarsa yazsın ses ve tonla bir ilgisi yok onun.

Kolon dediğime bakma hoparlörden bahsetmeye çalıştım, yoğun iş günü kafa kalmadı maalesef. Ya amficiği satıp referans kulaklık alicam ki anlaşılan hoparlör değişse bilse de pek bir faydası olmayacak... Ben en iyisi bunu satıp kulaklık alayım. Bu kadar kötü bir ton duymadım bu yüzden prosesoru Sony kulaklığa bağlıyorum o bile buna göre daha iyi. Resmen cızırtı,testere sesi.. Yeni başlayanlar için yeterli olabilir ama bana ton konusunda kesinlikle yetmiyor.

Bütçe meselesi, 1.5 yaşında oğlum var ve giderleri müsade etmiyor maalesef🙂. Yoksa M-audio ya da Yamaha monitör baktım fiyatlar arşa ermiş maalesef.

Geri