Fender Stratocaster Eric Clapton Signature (pewter) - Yeni Gitarim

Standart stratlar biraz daha farklı olur sanırım bu gitara oranla, ben ufaktan LP'lere bakın derim; hatta benim şahsi tercihim ES-335 tarzı bir gitar olurdu. Madem Eric dediniz ES-335 demeden geçemedim. 🙂
Eric diyorum, Brownie diyorum en azından kendi gitarımı da göstereyim müsadenizle de tüm bu söylediklerim havada kalmasın. Strat defterini bu gitarla kapatabilirim, o derece. 🙂
Tavsiyelerini hatirlayacagimdan emin olabilirsin!
Bu arada senin gitarda harikaymis!
Ismi cismi sekli semali nedir? Biraz anlatsana...

Fender American Vintage Thin Skin '54 Stratocaster
İncecik nitro cila, ash gövde, 50's CS manyetikli titrek bir gitar işte. Kolay kolay satmayacağım bir gitar. Denediğim en iyi strat hatta şimdiye kadar. 🙂
Himmm, ilgincmis.
Vereyim benim signature´i istersen, degiselim 🙂
Saka, saka bende satmam, degistirmem kendi gitarimi...
Performans kayitlarin var mi bu canavarla!
Neck/sap sanirim bunlarda biraz kalin, bildigim kadariyla...

Himmm, ilgincmis.
Vereyim benim signature´i istersen, degiselim 🙂
Saka, saka bende satmam, degistirmem kendi gitarimi...
Performans kayitlarin var mi bu canavarla!
Neck/sap sanirim bunlarda biraz kalin, bildigim kadariyla...
Şu kayıt işlerinden hiç anlamıyorum doğrusu, ama internette bir hayli incelemesi, videosu ıvırı zıvırı var bu gitarların. Dediğiniz gibi kalınca C şeklinde bir sapı var gitarın, ben rahat ediyorum parmaklarım öyle çok kısa olmadığından. Rahatsız bir sap değil ama tercih meselesi tabi. Ben sap seçmiyorum belki de ondan rahatsız değil dedim. Soft V ve D neck gitarlarım da var, hangisi rahat deseler seçemem sanırım. 🙂

Şu kayıt işlerinden hiç anlamıyorum doğrusu, ama internette bir hayli incelemesi, videosu ıvırı zıvırı var bu gitarların. Dediğiniz gibi kalınca C şeklinde bir sapı var gitarın, ben rahat ediyorum parmaklarım öyle çok kısa olmadığından. Rahatsız bir sap değil ama tercih meselesi tabi. Ben sap seçmiyorum belki de ondan rahatsız değil dedim. Soft V ve D neck gitarlarım da var, hangisi rahat deseler seçemem sanırım. 🙂
Tercihlerimiz birbirine cok benziyor, benim parmaklarda uzun oldugu icin (boy 1.94) kalin, ince, V seklinde, yarim daire falan hic farketmiyor, alistiktan sonra hepsi rahat...
Strat baskadir, clean-crunch tonun verdigi haz ! anlayamazsiniz videosu geldi aklima simdi 🙂

Standart stratlar biraz daha farklı olur sanırım bu gitara oranla, ben ufaktan LP'lere bakın derim; hatta benim şahsi tercihim ES-335 tarzı bir gitar olurdu. Madem Eric dediniz ES-335 demeden geçemedim. 🙂
Eric diyorum, Brownie diyorum en azından kendi gitarımı da göstereyim müsadenizle de tüm bu söylediklerim havada kalmasın. Strat defterini bu gitarla kapatabilirim, o derece. 🙂
10382149_10203129319185336_6034945993860098321_n.jpg

Benim için strat rengi Sunburst. Ne zaman görsem içim gider. Diğer renklerde çok yakışıyor ama sunburst onu daha doğal ve sıcak gösteriyor. Tabii maple klavye ile...

Geri