G&L Gitarlar Hakkında Sorular

• Konuyu açan Konuyu açan Buffy
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Arkadaşlar selam. G&L gitar almak istiyorum. Kafama takılan bir kaç soru var, yardımcı olursanız çok sevinirim.

-Piyasası nasıl? Yarın öbür gün satamam diye endişe ediyorum. Türkiye'de pek bilinmiyor sanırım.
-S-500(Strat tip) modelini düşünüyorum. Tribute(Endonezya) ve USA arasında ne gibi farklar vardır? Tribute alınır mı?
-Fender'e göre artıları, eksileri nelerdir?

Çok tecrübeli olduğum söylenemez ama duyduğum kadarı ile kalite olarak fender ile aynı gitarlar. Ancak satarken sıkıntı yaşayabileceğin doğrudur, burası türkiye işlevden çok insanlar alırken ikinci elde gider mi diye düşünüyor.

Arkadaşlar selam. G&L gitar almak istiyorum. Kafama takılan bir kaç soru var, yardımcı olursanız çok sevinirim.

-Piyasası nasıl? Yarın öbür gün satamam diye endişe ediyorum. Türkiye'de pek bilinmiyor sanırım.
-S-500(Strat tip) modelini düşünüyorum. Tribute(Endonezya) ve USA arasında ne gibi farklar vardır? Tribute alınır mı?
Gitar içinize siniyorsa alın. İkinci el meselesini esas kaygı gibi düşünerek gitar almak doğru değil. O en son mesele olmalı.
Endonezya dediğiniz gitarların belli bir kalitesi var, ama üzerinde yazan markanın bu açıdan çok bir anlamı yok bence. Yani Endonezya dediğiniz G&L olmuyor aslında pek, üzerinde G&L yazıyor ama Endonezya malı gitar işte.

Oldukça uzun zaman önce aldığım bir S500 tribute üzerinde çelik saddle değişikliği ve cızırtı yapan vollume potunu dimarzio pot ile değiştirdim,gitarın gövdesi biraz ağırca özellikle bir süre sahnede sıkıntı yaratıyordu benim için..Tremolo kolunu ince ayarladım akort kaçırmıyor benim için tatmin edici..Tonlarından memnun kalabilirsiniz ozellikle bazen elimden bırakmıyorum..Bu arada tek gitarım değil.

bence çok güzel gitarlar. en önemli noktası manyetik, amerikan versiyonları ile aynı manyetik kullanılıyor, alıştığımız fender sesinden farklı, çok daha tok ve midrangeli, o sesi seviyoranız kesin alın. endonezyanın farklı ağaç ve işçilik, işçiliği fiyatına göre oldukça iyi, meksika fender seviyesinde diyebilirim. ağaçları ağır çıkabiliyor, senelerine göre gövde alder veya ash gibi agaçlar yerine daha ucuz basswood veya poplar olabiliyor ki bence bu büyük bir sorun değil. usa versiyonlarında tabi ki sap cilası daha ince, daha detaylı bir işçilik var ve ağaçları daha kaliteli. sap profili modern fenderlere göre daha kalınca ve 12 radius sayesinde çok daha rahat bence. Türkiye'de fender veya gibson yazmayan bir gitarı satmak zor.

Geri