Genellikle Metal İçin Başlangıç Gitarı ve Amfi Önerisi

Daha önce hiç elektro gitar çalmadım, bir kaç senedir klasik gitar çalıyorum ve elektroniğe geçmek istiyorum. Yaptığım araştırmalar sonucu elektro gitarlar hakkında biraz bilgi sahibi olabildim fakat amfi konusunda hiç bir şey bilmiyorum, araştırsam da yeterince teknik terimlere hakim olmadığım için anlamıyorum. Bu yüzden sizden tavsiye istiyorum, thrash metal ve industrial metal tarzı seviyorum ama duman mor ve ötesi gibi grupları da çalmak isterim. Ibanez'e pek sıcak bakmıyorum fakat bütçeme uygun gitar bulamayınca bu markaya yönelmek zorunda kaldım. Bütçem amfi ve gitar için 10.000 tl civarı. Maksimum 1.000, bilemedin 2.000 oynayabilir bunun üstüne maalesef çıkamam. Düşündüğüm modeller; Ibanez GRG121SP BMC (bu modelin rengini çok beğendim), IBANEZ GRG121DX-WNF, IBANEZ GRG170DX-BKN, IBANEZ GRGA120-WH, Schecter SGR C-1, Shecter Banshee-6 SGR. İkinci el düşünmüyorum.

Tecrübeyle sabittir.İbanez s570 şiddetle tavsiye ederim.Floydroseu akort kaçırmaz.Klavyesi ince ve rahattır.Sweep picking ve tapping konusunda eşsiz kolaylık sağlar.Bir çok gitarda olmayan bir mekanik olarak arka kısmında köprü ayarını kolaylıkla yapmanı sağlayan bir kısmı vardır.

Dosyalar

• 05E6D3A8-DD75-498F-AFFF-8366C2406DE9.webp
    05E6D3A8-DD75-498F-AFFF-8366C2406DE9.webp
    883.1 KB · Gösterim: 81

Ayrıca üstteki yorum yanlış değil ama sana hitap etmiyor üstüne alınma… yeni başlayan biri sweep ve tapping ile işi olmaz ve hareketli köprüler yerine kesinlikle sabit köprü tavsiye ederim.

Geri