Gitarı bilgisayara bağlayıp bilgisayardan ses alamamak...

• Konuyu açan Konuyu açan Zaff
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
Elimde HOTONE Ampero ONE multi fx pedalı var. Forumda başka bir konuda bu pedalı ses kartı olarak kullanabileceğim söylenmişti. Reaper indirdim. Ses kartını seçiyorum, kayıt alma tuşuna basıp monitoring'in açık olduğundan emin oluyorum. Gitarın sesini uygulama alıyor fakat ben bilgisayarımdan duyamıyorum. Outputu ampero'ya veriyor. Amperoda aux çıkışı var. Elimdeki hyperx cloud 2'yi bağlıyorum. E-A tellerine vurduğum zaman sesi direkt aşırı cızırtılı bir şekilde alıyorum. Normalde kulaklığın aux girişli bir ses kartı var. Bu ses kartının çıkışı da USB'li. Amperoda usb girişi olmadığı için kulaklığın kendi ses kartını da kullanamıyorum. Yani sorun kulaklıkta olabilir bu durumda. Amperonun aux girişini kullanamadığım için bilgisayarıma voicemeeter banana indirdim. Bayağı bi uğraştıktan sonra sesi bilgisayardan duyabildim ama hissedilebilir yüksek gecikmeyle sesi alabildim. Anlayacağınız şuanda sesi asla düzgün bir şekilde duyamıyorum. Yaklaşık 1 ay sonra yurda yerleşeceğim ve yurtta kimsenin amfi sesinden hoşnut olacağını düşünmüyorum. Bu sesi ya kulaklıktan duyacağım ya da direkt bütün setupumu satacağım. Bütün hevesim kaçtı bu durum yüzünden. Gitarı aldığımdan beridir adam akıllı çalamadım bu ses mevzusu yüzünden. Ne yapabilirim şuanda bu durumda?

Geri