Gitar önerisi yeni başlayacağım

Öncelikle herkese merhabalar. Elektrogitara yeni başlayacağım. Genelde progresif rock dinliyorum. HSS manyetikli bi gitar almayı düşünüyorum. Şu 3 model arasında kaldım.

Yamaha pacifica 612viifm indigo blue (7400 görünüyor nette, ancak 6400 Oluyor en son yani fenderle aynı gibi)
-
Fender player strat tidepool hss
-
Squier classic vibe 70s hss laurel klavye walnut elektro gitar

Bunların arasında neden squier var derseniz söyle açıklayayım. Açıkçası daha sıfırım. Baslangiç icin bu kadar fazla para vermeye gerek var mi emin degilim cunkü.

Ya da sizin önereceğiniz bir model var mıdır? Maksimum bu fiyatlar civarında.
Amfi olarak da vox vtx20 alacağım sanırım.
Şimdiden teşekkürler

Son düzenleme:
700 dolarlık gitar zuhal müzikte 7000 lira ve gitarın üstünde FR Special var, vah memleketim vah.

Ben olsam Yamaha'yı tercih ederdim, hatta şu malum durumların bitmesini beklersen yurt dışından daha ucuza alabilirsin.
Cevabiniz icin tesekkurler. benim dediğim floyd rose köprülü olan değil. Şu model Fender Player Stratocaster HSS Akçaağaç Klavye Tidepool Elektro Gitar - Zuhal Müzik ama yine de maalesef fiyatlar...

Ayrıca yamaha tercih etme sebebinizi öğrenebilir miyim mümkünse?

Son düzenleme:
Cevabiniz icin tesekkurler. benim dediğim floyd rose köprülü olan değil. Şu model Fender Player Stratocaster HSS Akçaağaç Klavye Tidepool Elektro Gitar - Zuhal Müzik

Ayrıca yamaha tercih etme sebebinizi öğrenebilir miyim mümkünse?
İlk çıktığı zaman player serisinden 3-4 gitar denemiştim ve hepsinin fret işçiliği kötüydü. Yamaha 612 denemedim ama daha düşük serilerinden bir iki gitar elime almıştım, işçiliği fiyatına göre iyiydi. Player serisindeki burgular nasıl bilmiyorum ama yamaha'da grover var ve üzmez. Nut ve sanırım string tree'de grafit kullanılmış. Üstündeki manyetikler de iyi. Değiştirmek istedin diyelim, fender player serisindeki manyetiklerin 2 katına satabilirsin.

İlk çıktığı zaman player serisinden 3-4 gitar denemiştim ve hepsinin fret işçiliği kötüydü. Yamaha 612 denemedim ama daha düşük serilerinden bir iki gitar elime almıştım, işçiliği fiyatına göre iyiydi. Player serisindeki burgular nasıl bilmiyorum ama yamaha'da grover var ve üzmez. Nut ve sanırım string tree'de grafit kullanılmış. Üstündeki manyetikler de iyi. Değiştirmek istedin diyelim, fender player serisindeki manyetiklerin 2 katına satabilirsin.
Anladım. Çok teşekkürler bilgilendirme için.

Yamahalar tam fiyat performans gitarları. 611 vardı bende süper bir gitardı herşeyi ile. Ama alırken 4500 lira verdiğin gitarı satarken 1500 liraya satmak zorunda kalıyorsun. Yamaha tercih edeceksen tercihini ikinci elde kullan. Sıfır maalesef çok değer kaybediyor. Gibson, fender harici gitarı ederine rahat satman zor bu ülkede. 2000-2500 arası 612 bulursan ikinci elde kaçırma derim.

Yamahalar tam fiyat performans gitarları. 611 vardı bende süper bir gitardı herşeyi ile. Ama alırken 4500 lira verdiğin gitarı satarken 1500 liraya satmak zorunda kalıyorsun. Yamaha tercih edeceksen tercihini ikinci elde kullan. Sıfır maalesef çok değer kaybediyor. Gibson, fender harici gitarı ederine rahat satman zor bu ülkede. 2000-2500 arası 612 bulursan ikinci elde kaçırma derim.
2. El çok düşünmüyorum açıkçası. Nasıl kullanildigini bilemeyeceğim ve iyi durumda mi değil mi anlayabilecek yeterlilikte de değilim maalesef. Görüşünüz için teşekkür ederim

Geri