gitarımın ton potansı kırıldı ?

Gitarın pickguardını boyadıktan sonra tekrar birleştirdim. Ancak, ton potansının dönmediğini fark ettim. Zorladığımda altındaki somonu gevşetiyordu. Pickguardı söktüm ve içine baktım, biraz oynuyordu. ( şuan evde değilim 3.4 saate geçerim eve mesajlarınızıda direk dönemeye bilirim 🙁 )

Son düzenleme:
Pickguardlı stratlarda Potansların genelde iki yönde kilit somunları olur. Hem dışta hem içte. İkisini eş zamanlı olarak birbirinin zıttı yönde sıkarak potu pickguarda sabitlemen gerek. Ona uygun iki anahtar ile basitçe yapabilirsin.

Dikkat ettiysen attığın videoda çevirmeye çalıştığında gevşek somun da dönüyor. Düşürmüş de olabilirsin. Uygun bir somun alıp iki somunu da takip (pickguardı ortada bırakacak şekilde ) ikisini de alttan ve üstten sıkarsan sorun kalmaz.

Pickguardlı stratlarda Potansların genelde iki yönde kilit somunları olur. Hem dışta hem içte. İkisini eş zamanlı olarak birbirinin zıttı yönde sıkarak potu pickguarda sabitlemen gerek. Ona uygun iki anahtar ile basitçe yapabilirsin.

Dikkat ettiysen attığın videoda çevirmeye çalıştığında gevşek somun da dönüyor. Düşürmüş de olabilirsin. Uygun bir somun alıp iki somunu da takip (pickguardı ortada bırakacak şekilde ) ikisini de alttan ve üstten sıkarsan sorun kalmaz.
dediğin altdaki somonu göremedim diğer potanslardada yok potansların hepsi aynı sadece biri oynuyo bi fotoğraf ya da video fln varmı ? benmi yanlış anladım .?

Her iki tarafta da somun olmaz. Alt tarafında sıkıştırıp sabitlemeyi sağlayan tırtıklı bir halka olur (washer). O olmasa da eğer potans kafasi boşa dönmüyorsa ve calisiyorsa basitçe üstteki somunu iyice sıkın ki pickguarda sabitlensin.

Geri