Gitarın mi teli yanlış ses veriyor

Merhaba bugün akustik gitar aldım ancak gitarın mi teli yanlış ses veriyor boş vurdum mu doğru ses ama 12. perdeye bastığımda farklı ses geliyor entonasyon ayarı mı lazım yoksa başka birseymi lütfen yardım edin ne yapacağımı bilmiyorum yazım kurallarına pek uymadığım için çok özür dilerim

Akustik gitarda entonasyon ayari diye kullanıcının yapabileceği bir ayar yok. Anca sap ve tel yuksekligi ayarını en iyi duruma getirip, alt eşikte absürt bir hata varsa onu değiştirip entonasyonun düzeleceğini ummak var. Bunlari da bu mesajı yazdığına göre yapabilecek olman imkansız. O yüzden ustaya götürmek gerekiyor.

Akustik gitarda entonasyon ayari diye kullanıcının yapabileceği bir ayar yok. Anca sap ve tel yuksekligi ayarını en iyi duruma getirip, alt eşikte absürt bir hata varsa onu değiştirip entonasyonun düzeleceğini ummak var. Bunlari da bu mesajı yazdığına göre yapabilecek olman imkansız. O yüzden ustaya götürmek gerekiyor.
Çok teşekkür ederim bir ustaya götürdüm tel ile beraber de 300 tl ödedim tabi parayı ödeyebilmek için diğer gitarımı sattım ama neyse

Tam kapanmadan verdim saat 8 de yarın alıcam bu kadar paranoyak olmayın ya
Dostum ne paranoyası? 3 saat içinde ne yapacağımı bilmiyorum kıvamından gitarı alacak birini birden bulup, satıp, ne yapacağını çözüp, luthier ayarlayıp gitarı vermen evrende bilmem kaç tane yıldızın bir çizgide aynı hizada dizilmesi ile aynı etki yaptı bende, sadece onun şaşkınlığı.

Geri