Guitar Rig Kullanımı

Jack dönüştürücü(usb) alacağım çünkü kasamda line in girişi yok. Bu şekilde pcye taksam bağlanır mı ?
Bir de ASIO4ALL v2 indirdim guitar rig de driver ve device kısımlarında çıkıyor. Kalanını ne yapmalıyım ?

Onboard ses kartı ile bir nebze çalabilirsin ses alabilirsin veya rigden efekli tonları deneyebilirsin ancak biraz daha iyi verim alayım dersen gecikme temiz ton vs tavsiyem bir USB ses kartı alıp öyle rig kullanmandır bias fx de alternatif olarak kullanabilirsin

Dönüştürücüden kasıt rocksmith kablosu tarzı bir şeyse asio4all üstünden guitar rig'e girmek mümkün olur. Benim tatil düzenim de rocksmith kablosu -> laptop -> guitar rig 4 demosu şeklinde çünkü bu düzen asıl makinemde kullandığım THU (ve hatta artık kullanmadığım TH2) gibi yazılımları kaldıramıyor.

Valla aynı konuda devamı aynı şeyler söyleniyor. Anlamadığım şu, denemesi bedava olan bir şeyi neden ilk denemiyorsunuz. Bu konuda dönüştürücü gerekmiş ama normalde onboard ses kartlarında böyle bir şeye de gerek yok. Benim denediğim en az 3 onboard ses kartı düşük gecikme ile gitar çalmama izin veriyordu. Daw'da büyük vsti çağırınca ya da kanallar artınca sorun çıkartıyordu ama tek kanal gitar için yıllarca bu şekilde kullanabildim.

Elbette imkan varsa daha kaliteli ses için ses kartı alınız ama imkan yoksa şansınızı deneyiniz. Bu konuda yazılan usb dönüştürücüyü bilmiyorum onlardan sorun çıkaranlar olur ama bu durumda aldığınızı da 14 gün içinde iade edersiniz, yine denemesi bedavaya sayılır yani...

Geri