Hücum kayıt için ses kartı önerisi.

Selamlar.

2 elektro gitar, 1 bas gitar, 1 vokal ve 1 elektronik bateriden oluşan müzik grubunun hücum kayıtlarını alabilmek için en ekonomik ve işlevsel ses kartı öneriniz nedir acaba?

Konu hakkında tecrübeli arkadaşlar yardımcı olursa çok seviniriz.

Kolaylıklar dilerim.

Sizin şöyle bir şeye ihtiyacınız var :

Hocam öncelikle öneriniz için teşekkür ederiz. Ancak kartın fiyatı kendi sitesinde 60k TL civarı. Bizim bütçemizi çok aşıyor. Diğer yandan bu kadar kapsamlı bir ekipmana ihtiyacımız yok. Sadece provalarda çaldıklarımızı sonra tekrar geri dönüp dinleyebilmek için istiyoruz. Kanal kayıtlar için ayrıca ses kartımız mevcut.

18i20 Gen3 işinizi çözecektir. Kesmediği noktada bir de OctoPre alıp bağlayarak 16 input 10 output bir cihaza dönüşür. Kendi stüdyomda aynı işi yapmaktayız. Herkesin kulağında kendine özel mixle in ear da mevcut oluyor.

Daha iyi kartlar elbet vardır ama ben alırken bu iki ürün en fiyat/performans alternatifti.

Hocam biz de daha ekonomik diye behringer umc 404 HD baktık ama kaç kanalı aynı anda kullanabiliyoruz bilemedik. Bunu hakkında bir bilginiz var mı acaba?
Ses kartında ne kadar kanal varsa hepsini aynı anda kullanabilirsin 2013'te yapıyorduk ses kartından da behringer kulaklık amfisine çıkıyorduk grup olarak...çalışmaması mümkün değil...davulcu kendi modülünden ses almıyordu ezdrummer kullanıyorduk hatta...

Ses kartında ne kadar kanal varsa hepsini aynı anda kullanabilirsin 2013'te yapıyorduk ses kartından da behringer kulaklık amfisine çıkıyorduk grup olarak...çalışmaması mümkün değil...davulcu kendi modülünden ses almıyordu ezdrummer kullanıyorduk hatta...
Hocam tekrar selamlar. Behringer ile çalışıyorduk dediğiniz için detay soruyorum müsaadenizle. Behringerin (umc404hd) önde 4 adet arkada 4 adet girişi var. Toplam 8 girişi de aynı anda kullanabiliyor muyuz acaba? Ve daha da önemlisi aynı anda kullanıyorsak hepsine DAW üzerinden ayrı kanal atayabiliyor muyuz? Son olarak ben daha önce Focusrite Gen 3 ve Presonus 26c kullandım. Behringer hiç kullanmadım. Sonuçta kayıt almayacağız, kalite ön planda değil bizim için ama yine de behringer ile Focusrite ya da Presonus arasında radikal bir kalite farkı var mı acaba?

18i20 Gen3 işinizi çözecektir. Kesmediği noktada bir de OctoPre alıp bağlayarak 16 input 10 output bir cihaza dönüşür. Kendi stüdyomda aynı işi yapmaktayız. Herkesin kulağında kendine özel mixle in ear da mevcut oluyor.

Daha iyi kartlar elbet vardır ama ben alırken bu iki ürün en fiyat/performans alternatifti.
İkinci el bakıyordum hocam, şimdilik ilanlarda göremedim Focusrite ama takibimde olacak. Yanıtınız için çok teşekkür ederim 🙏

Hocam tekrar selamlar. Behringer ile çalışıyorduk dediğiniz için detay soruyorum müsaadenizle. Behringerin (umc404hd) önde 4 adet arkada 4 adet girişi var. Toplam 8 girişi de aynı anda kullanabiliyor muyuz acaba? Ve daha da önemlisi aynı anda kullanıyorsak hepsine DAW üzerinden ayrı kanal atayabiliyor muyuz? Son olarak ben daha önce Focusrite Gen 3 ve Presonus 26c kullandım. Behringer hiç kullanmadım. Sonuçta kayıt almayacağız, kalite ön planda değil bizim için ama yine de behringer ile Focusrite ya da Presonus arasında radikal bir kalite farkı var mı acaba?
Behringer kulaklık amfisiydi rack şeklinde, ses kartı thunderbolt presonus tu...ses kartında ne kadar giriş varsa kullanılır aynı anda zaten o kadar sayıyı arttırmanın başka bir sebebi olamaz...cpu ram yeterse gitar bas vokal için amp sim ve plugin reverb vs bile açarsınız...umc404 4 kanal aynı anda çalışır 4 kanal size yetiyorsa alınabilir ama ben olsam 2. El presonus, focusrite vb bakarım...

Geri