Hangi gitarı almalıyım?

Merhaba arkadaşlar,

Bu hafta yeni bir gitar alacağım. Daha önce ibanez grg170dx kullanıyordum. Yeni alacağım gitarda 2 alternatifim var. Ancak kafam çok karışık ve kararsızım. O yüzden yorumlarınızı ve tecrübelerinizi paylaşmanızı rica edeceğim.

İlk olarak B.C. Rich NT Warlock Floydrose modelini düşündüm. Gitar ile ilgili detay linkte Other Shape Guitar B.C. Rich NT Warlock FR Widow

Gitar Çin üretim, stok manyetikleri değiştirilip EMG 81 - 85 set takılmış. Hiç bir kusuru yok. Floyd rose original ile gelen bir gitar. Maun gövde, akçaağaç sap ve abanoz klavye ye sahip.

Diğer gitar ise Jackson slatxmqq3-6 Soloist modeli. Detaylar linkte https://www.guitarcenter.com/Jackson/SLATXMGQ3-6-Soloist-Electric-Guitar.gc

Endonezya üretimi bir gitar ve köprüsü Floyd Rose Special modeli. Bu köprü ile ilgili hoş yorumlar okumadım hiç. Malzeme kalitesinin kötü olduğu söyleniyor. 1 yıl gibi bir kullanımda saddle lar ile ilgili sorun yaşayan çokmuş. Bu arada bütçe açısından 2 gitar arasında 1000 tl fark oynuyor. Bc rich daha uygun fiyatlı. Hangisini tercih etmeliyim. Yorumlarınızı bekliyorum.

Teşekkürler.

Beğendiğin gitarı al , herhangi bir karara varma .
Beğendiğin gitarda bir zayıf eksik , olumsuz taraf olsa bile mutsuz olmazsın
Beğenmediğin ama verilere vs bakarak aldığın gitarda hiç bi eksik olmasa bile mutlu olmazsın 🙂 kolay gelsin ..

Dosyalar

• Screenshot_20200817-180840.webp
    Screenshot_20200817-180840.webp
    140.4 KB · Gösterim: 158
  • IMG_20200816_143932.webp
    IMG_20200816_143932.webp
    131.3 KB · Gösterim: 178
FR 1000 serisidir, OFR gibi bunda da köprü üstünde Floyd Rose yazar. OFR'de ise ek olarak köprünün altında Made in Germany yazar. OFR'yi 2000 dolarlık gitarlardan aşağıya takmazlar. Bu arada 1000 serisi de special seriden fazlasıyla iyidir.

Geri