Her yerde indirim

Merhaba. Ben 1 senedir klasik caliyorum. Simdi de elektroya gecmeyi dusunuyorum. Fakat suan pek uygun degilim o yüzden 1 2 ay icerisinde alacağım. Fakat her yerde yüzde 20 30 35 gibi indirimler görüyorum. Mesela ben yamaha pacifica j112 yanlis haturlamiyosam almayi dusunuyorum. Simdi fiyatlar 10 bin bandında. 2 aya kadar bu indirimler biter mi yoksa sadece satım içinden hep yalandan indirim mi var?

Bana piyasa ölüyor gibi geliyor.Şahsi görüşüm siz alana kadar devam edeceği yönündedir hatta başlangıç amfisi olarak dore müzik outletden blackstar idcore v3 alabilirsiniz.

Geçenlerde yaptığım ufak bir araştırmaya göre (satış sitelerindeki stokları baz almıştım) gördüğüm kadarıyla gitarlar çok fazla satılmıyor. Ancak sitelerde bulunan bazı markaların ürünleri de stok sonunda. 1-2 tane kalmış gitarların listelemesi mevcut. Bu indirimler eldeki stoğun bitirilip fiyat güncellemesi ile yeni stoğa geçmek için yapılıyor olabilir. Satan firmalar için fayda zarar oranı elbette tartışılır ancak bundan 1-2 ay sonra istediğiniz gitarın stoğunun tükenmiş olma ihtimali ya da fiyatının artmış olma ihtimali de var. Karar verirken bunu da göz önünde bulundurmanız faydalı olacaktır.

Pacifica J112 için şu anki stok ismi gerekmeyen bir sitede 10 olarak gözüküyor ancak neye göre bu sayılar belirleniyor emin değilim.

Geri