Hsh Düzeni Hh'ye Çevirmek

Selamlar geçtiğimiz aylarda bir Ibanez RG1570 Prestige satın aldım. Haziran 2005 üretimiydi sanırsam.

Benden önceki sahibi fretlerini yeni değiştirmişti, Eskişehir'de tanınan bir ustaya yaptırmış, fretler ve işçiliği gayet iyi. Volume potansında sorun vardı, yine sıfır bir Japan Ibanez pot ile değiştirdim. Sap, entonasyon bütün ayarlar yapıldı.

Gitar üzerinde tek antika parça swich kaldı, onun sebebi de yıllardır üzerine lehim yapılması vb. nedenler. Sadece köprü çalışırken özellikle driveda ciddi anlamda güç ve ses kaybı oluyor, ayrıca biraz dip yapmasına neden oluyor manyetiklerin.

Şu an Ibanez V8-V7 set humbucker, DiMarzio HS4 single manyetik mevcut gitarın üzerinde. HS4 tek başına mükemmel fakat 2. ve 4. poziyonlarda diğer manyetiklerden dolayı tırt.

Gitara zaten humbucker takviyesi yapmayı düşünüyordum, hazır switch değiştirme arifesindeyken acaba 5 yerine 3 yollu switch taksammı diye kararsız kaldım açıkçası.

Bir süredir aklımda ortada ki single'ı satıp HH yapma fikri vardı kafamda. Siz bu durumu nasıl karşılıyorsunuz, fikrinizi merak ediyorum. Ya da tekrar 5 yollu switch takıp yine HH şeklinde kombinasyon yapsam nasıl olur?

24 perde ve ince sapa sahip olması beni bu gitara çekti, tavsiyelerinizi bekliyorum. Tarz olarak; hard rock, heavy metal..

HH dizilime karar verirsen, 3 yol switch kullanıp tone potunu master split yaptıracak şekilde push push veya push pull takarsan daha kullanışlı olur veya volume potu neck'i split edecek tone potu bridge'i. HSH'de 5 yol switch ile auto split hız için avantaj ama HH de 5 yol biraz anlamsız olur, ne yapcak 4te south north, 2de north south auto split mi ? gereksiz olur bence 🙂

Push pull olayı askıda gibi şimdilik, çok istediğim bir şey olmadığı için para verip uğraşasım gelmiyor 🙂 HH bir gitar ararken Single artısı var diye seçmiştim fakat şu an vazgeçtim.. 5 yolun kafama takılmasının tek sebebi satarken sorun çıkartması.. stok olarak hsh malum.

Geri