Ibanez Başlığı

Yaklaşık 6 aydır ben de RGT42-dx kullanıyorum..Özellikle belirtmeliyim ki oldukça hacimli tonları var,bu yüzden genelde görüş ayrılıkları çıksa da kişisel fikrim oldukça olumlu..Tonları konusuna gelince (tabi ki kullandığın ekipmanlarla direk bağıntılı) oldukça memnunum..Örneğin ben bir Boss ME-50 ile beraber kullanıyorum ve death tonlarından rock-metal tonları arasındaki geniş yelpazede başarılı buluyorum...Bunların yanında yekpare olması da diğer bir göz önünde bulundurulması gereken özelliği..Senin de söylediğin gibi bu fiyat çerçevesinde en iyi tercihlerden biri olacağını düşünüyorum RGT42-dx'in...
Saygılarla...

kore yapımı. bir de 2006 ven 2007 modelleri araında renk ve kopru farkı var.2006 modellerde edgeII kopru ve renk black pearl.2007 modellerde ise kopru edgeIII,renk iron pewter.bu durumda fiyat farkı da olusuyor tabi.

evet cünkü bende dokundum 🙂)
birde bu gitarın alcağım yani rgt42-dx in köprüsü edge II imiş
IPT ni ise edge III , ıpt biraz daha pahalı
150 ytl kadar, edge II olması sizce nasıl etkiler durumu? edge II ler iyi diye bilyrm ama siz ne diyorsunuz ?

Doğrudur 🙂

Birde İbanez rgt hrg 2 limited edition model Gitar var şu an ve Sanrm Türkiye de şu an yok zuhalden tanıdık vasıtasyla bu gitar alabilirm,
bu gitar hakkında bilgisi olan varmıdır ?

XPT700 hakkında düşünceleriniz nedir?? ben bugün gördüm bu modeli ve çok şaşırdım warrior a baya bi benzemiş gitar jackson alamiyoruz bari bunu alalım 😆 şaka bir yana türkiyede var mı bu gitardan varsa fiyatını öğrenebilirmiyim?? birde deneme fırsatı bulan varsa yorumunu bekliyorum teşekkürler...

hithmish demiş ki:
XPT700 hakkında düşünceleriniz nedir?? ben bugün gördüm bu modeli ve çok şaşırdım warrior a baya bi benzemiş gitar jackson alamiyoruz bari bunu alalım 😆 şaka bir yana türkiyede var mı bu gitardan varsa fiyatını öğrenebilirmiyim?? birde deneme fırsatı bulan varsa yorumunu bekliyorum teşekkürler...

2007'de çıkan bir model olduğu için Türkiye'ye gelmedi henüz. Amerika fiyatı 650 dolar, Almanya fiyatı 715 euro civarında, burada da 900-1000 dolar civarı olmasını bekliyorum şahsen. Bu fiyata gayet güzel bir gitar, neck-thru, maun, DiMarzio manyetikler (hatta D Activator isimli yeni "aktif gibi pasif" manyetikler var 🙂 ) gayet güzel. Ayrıca boyası da sıradışı, "chameleon finish" demişler, değişik açılardan değişik renklerde görüyorsunuz.

DSCN0282.jpg

P1200130.jpg

Mesela bu resimlerde üstteki "Blue Chameleon", alttaki "Red Chamaleon". Ama nasıl değişik gözükmüş iki resim arasında bile. Ben düz siyah ya da mat siyah olmasını tercih ederdim o ayrı 🙂. Benim için kötü yanları rengi ve inlay'leri, onun dışında harika bana göre.[/img]

Geri