İbanez GRG131DX alınır mı?

İlk gitarım olacak. Bütçem maksimum 11 bin tl. HSS ile HH manyetikli gitarlar arasında çok kaldım. HH daha uygun olduğunu düşünüyorum kendim için. Guns N Roses, In Flames, System of A Down, Evanescence, Opeth, Scorpion gibi grupların sololarına bayılıyorum,rock ve metal dinliyorum anlayacağınız. Hep bunların sololarını çalmak istedim. Tipi de hoşuma gitti İbanez GRG131DX'in. Konu hakkında çok bilgim yok. Yardımcı olursanız sevinirim

Edit: Ayrıca çalınması rahat bir şey istiyorum. Klasik gitarda çok zorlanıyorum, çalmak aşırı zor geliyor.

Son düzenleme:
İlk gitarım olacak. Bütçem maksimum 11 bin tl. HSS ile HH manyetikli gitarlar arasında çok kaldım. HH daha uygun olduğunu düşünüyorum kendim için. Guns N Roses, In Flames, System of A Down, Evanescence, Opeth, Scorpion gibi grupların sololarına bayılıyorum,rock ve metal dinliyorum anlayacağınız. Hep bunların sololarını çalmak istedim. Tipi de hoşuma gitti İbanez GRG131DX'in. Konu hakkında çok bilgim yok. Yardımcı olursanız sevinirim

Edit: Ayrıca çalınması rahat bir şey istiyorum. Klasik gitarda çok zorlanıyorum, çalmak aşırı zor geliyor.
Anladım kardeş. Anladığım kadarıyla gitar tavsiyesi istiyorsun. Dinlediklerine dayanarak, düşüncem kesinlikle hh bakman. Ibanez gio serisi başlangıç için iyi ancak seni çok tutmaz. Bende bir gio (ibanez) kullanıcısı idim ve gio serisi beni tutmadı. Onun yerine jackson js11-22 (js22 2. El oluyor 12k falan, ancak 2. El sevmiyorsan alma.) Veya esp ltd olabilir. Schecter sgr olabilir. 2. El epiphone les paul (les paul ve 2. El seversen.) olabilir. Epiphone korina flying v olabilir (v kasa gitar seviyorsan.) Dean olabilir (çok hakim değilim dean gitarlara.) Bu önerdiğim gitarların hepsinin sapı ince ve hızlıdır, çalınca sen de göreceksin. Ayrıca hepsi hh manyetik dizilerine sahiptir (hard rock ve metal için en iyisi.) Floyd rose bakarım diyorsan bütcen 19k lara kadar çıkar 0 gitarlarda. Artırabilirim diyorsan görünce onun için de ayrı bir fr gitar mesajı yazarım. Şimdiden hayırlı olsun.

Geri