İki Gitar Arasında Kaldım(Metal)

Merhaba,metal ile ilgileniyorum(Metallica,Megadeth ağırlıklı) 3 bin lira aşağısı ikinci el gitarlara bakıyorum ve en son olarak şu iki gitar arasında kaldım:
Jackson JS11 (Kirk Hammett's Mummy) Takas yok. - En Uygun Jackson Gitar Fiyatları sahibinden.com'da - 992830710

Özel Yapım Aktif Manyetikli Elektro gitar - En Uygun Fender Gitar Fiyatları sahibinden.com'da - 933309724
sizce hangisini tercih edersem daha mantıklı bir hareket olur,şimdiden vereceğiniz yanıtlar için teşekkürler

İki EMG manyetik o gitardan daha pahalı şu anda. Sahtedir onlar. Hatta tanesi o gitar fiyatına satılıyor.

Hammett da hiç bir zaman JS11 kullanmadı, Flying V kullandı ama ESP'ci kendisi. The Mummy filminin basıldığı bir gitar da kullanmadı bildiğim.

Sözün özü, ikisi de şüpheli, dokunulmaması gereken ilanlar.

Son düzenleme:
Merhaba,metal ile ilgileniyorum(Metallica,Megadeth ağırlıklı) 3 bin lira aşağısı ikinci el gitarlara bakıyorum ve en son olarak şu iki gitar arasında kaldım:
Jackson JS11 (Kirk Hammett's Mummy) Takas yok. - En Uygun Jackson Gitar Fiyatları sahibinden.com'da - 992830710

Özel Yapım Aktif Manyetikli Elektro gitar - En Uygun Fender Gitar Fiyatları sahibinden.com'da - 933309724
sizce hangisini tercih edersem daha mantıklı bir hareket olur,şimdiden vereceğiniz yanıtlar için teşekkürler
Jackson tamamen keyfe keder bir boyama ile çakma mummy gitara dönüştürülmüş. Zaten kirk hammet'ın kullandığı mummy ESP. İlanın ocak 2022 olması seni yanıltmasın bu kişi bu ilanı daha önce de açmıştı daha yüksek fiyat ile. Anlayacağın ucuz olarak beni idare etsind ersen belki düşünülür ama alayım sonra satarım dersen. Uzun bir süre uğraşmak zorunda kalabilirsin.

Özel yapım denen diğer gitarda ki manyetikler yüksek ihtimal alibaba üzerinden alınmış sahte EMG manyetikler.

EMG 89 manyetik sıfır 2.000-TL 2.el olanı da olsa olsa 1.000-.1500-TL aralığında
EMG 85 manyetik te sıfırı 1.800-TL 2. el olanı da 900-1.000-TL aralığında olsa.
Sen kendin bul bu gitar neden ucuz diye.

Birinde hiç olmazsa Emg manyetik var, onda da büyük ihtimalle 81-85 var. Çünkü 89 larda emg yazısı kızıl renkte oluyor, diğer gitara göre bir tık önde.

İki gitarın da bulunduğu aralıkta sap gövde kombinasyonlarından fazla bir şey beklemeyin, ikisi de birbirinin aşağı yukarı aynısıdır.

Bu fiyatlara çok iyi gitar beklememek lazım ama en azından giriş seviyesi metal yapılabilecek bu ikisinden daha düzgün ltd ax50 vardı sarı sitede 2300tl fiyatlı. Biraz daha bütçe arttirilirsa 2900e ltdmh100qm var. SD manyetikli. Demem o ki en azından daha düzgün ve ne olduğu belli ucuz ltd gitarlara bak.

Geri