ilk defa elektro gitar alıcağım nasıl nasıl bir gitar akmalıyım

Dostlar sorum şudur 3 aydır klasik gitar çalıyorum özel ders alıyorum yakın zamanda elektro gitara geçmek istiyorum metal müzikleri çok seviyorum metallica,iron Maiden vs. Ama hangi gitarı almalıyım tam olarak bilmiyorum aslında türüne göre gitarlar var ben metal ve grunge/alternatif tonlarının arasında bir gitar istiyorum ama metal tona biraz daha yakın olmasını yeğlerim 5000 TL civarı bütçem var ama 11.500 TL ye epiphone Les Paul honeybrust gitarı çok hoşuma gitti sizce nasıl bir gitardır alınır mı ağırlıklı olarak metal çalıcağım ama tamamen metal odaklı gitar olsunda istemiyorum sizce epiphone Les Paul güzel bir gitarmı yada sizin önerileriniz nelerdir yardımcı olursanız çok mutlu olurum. 😊

1 gününü ayırıp forumu karıştırsan bütün soruların cevaplanır ... hangi gitarı alsam diye başlık bile var... hatta hangi amfi, hangi prosesör vb gibi her konuda var. Alım satımdaki ilanları karıştır, diğer başlıklara bak... o kadar geniş bir konu ki bu.... arkadaşlar okuma yazma öğrendim hangi kitabı okuyayım Rus klasikleri ilginç gibi ama Elif Şafak diye bir varmış demekten farkı yok.

Gitar marka, model, şekli metal veya başka bir tür çalmak için en az etkisi olan şey. Manyetikler, amfi veya prosesör, ses kartı vb.. amfi olacaksa hangi marka, boy, çap, güç... ses kartı ise hangi monitor hoparlör vs vs... yani en baba "metal" gitarı da alsan daha yolun %10'u ancak.

Bahsettiğin Les Paul linktekiyse, güzeldir. Üzerindeki Pro Bucker manyetikleri benim Les Paul'deki 57 Classic humbuckerlardan biraz daha iyidir.

Geri